Žieminės padangos: praktiniai saugaus važiavimo patarimai - Žieminės padangos: ar galima jomis važinėti vasarą?

Žieminės padangos: ar galima jomis važinėti vasarą?

Žieminės padangos Paskelbta 2014-02-24 Edgaras

Gamintojai rekomenduoja įsigyti naujas padangas, kai protektoriaus gylis yra mažesnis nei 4 mm. Viršijus šį limitą važiuojant žiemos sąlygomis padangos praranda efektyvumą. Vis dėlto, kai kuriems automobilių vairuotojams sunku atsisakyti pusiau nudėvėtų padangų. Ar galima jas „pribaigti“ vasarą?

Ar galima vasarą važinėti žieminėmis padangomis? Ar galima vasarą važinėti žieminėmis padangomis? - Nuotraukos © : rezulteo

Ar galima važinėti žieminėmis padangomis, kurių nebenaudosite kitą žiemos sezoną? Tai priklauso nuo įstatymų. Lietuvos įstatymai to daryti nedraudžia, su sąlyga, kad griovelių gylis yra ne mažesnis nei 1,6 mm. Tačiau atsargiai, nes važinėjant žieminėmis padangomis vasarą, avarijos atveju automobilio draudimas gali iš jūsų pareikalauti apmokėti padarytą žalą. Padangų sunaudojimas iki galo turi tiek ekonominę, tiek ekologišką prasmę. Tačiau ar tai yra saugu?

Remiantis testais, kuriuos atliko nepriklausoma Europos testų organizacija Adac, žieminių ir vasarinių padangų efektyvumo skirtumas važiuojant sausu keliu gali būti labai didelis. Stabdymo kelias, važiuojant 100 km/val., gali būti 15 metrų ilgesnis, tai atitinka tris arba keturis automobilius. Taip pat šlapiame kelyje akvaplaningo fenomenas gali susidaryti važiuojant mažesniu greičiu. Nereikia to nepamiršti. Iš tiesų, Adac testus atliko su naujomis padangomis. Kuo labiau padangos dėvisi, tuo labiau savo eksploatacinėmis savybėmis jos panašėja į vasarines padangas.

Kita svarbi savybė: dėvėjimasis. Žieminės padangos pagamintos iš gumos mišinio, kuris išlieka lankstus žemoje temperatūroje, tačiau greičiau dyla ant šiltos kelio dangos, ypač praktikuojant sportinį važiavimą, tačiau šis veiksnys nėra toks svarbus, nes kalbama apie žieminių padangų „pribaigimą“.

Galima daryti išvadą, kad žieminių padangų naudojimas vasarą nekelia didelių problemų, su sąlyga, kad padangos yra pusiau nudėvėtos ir kad jūs sumažinsite greitį, kompensuodami susilpnėjusias padangų stabdymo savybes.