Žieminės padangos: praktiniai saugaus važiavimo patarimai - Vasarinių ir žieminių padangų palyginimas: „Michelin“ bandymas ant sniego

Vasarinių ir žieminių padangų palyginimas: „Michelin“ bandymas ant sniego

Žieminės padangos Paskelbta 2013-02-05

Ar žinojote, kad jei vasarinėmis padangomis važiuojate 40 km/val. greičiu apsnigtu keliu, jūsų stabdymo kelias bus dvigubai ilgesnis nei stabdant žieminėmis padangomis? „Rezulteo“ tai patikrino, dalyvaudamas bandymuose, kuriuos organizavo „Michelin“ Savojoje, Val-d’Isère trasoje.

„Michelin“ bandymas ant sniego: vasarinių ir žieminių padangų Nuotraukos © : Rezulteo

Pradžiai keletas priminimų:

  • Sniego padangos ar žieminės padangos?  Nors terminas „žieminės padangos“ tampa įprastas, vis daugiau vairuotojų kalba apie „sniego padangas“. Tačiau žieminės padangos naudingos ne tik tada, kai pradeda snigti. Iš tiesų, jos tampa saugesnės vos tik nukrinta temperatūra. 
  • Kuo skiriasi žieminės ir vasarinės padangos? Žieminės padangos yra efektyviausios, kai temperatūra nukrenta žemiau 7 °C. Nuo vasarinių padangų jos skiriasi guma, kuri nepraranda lankstumo žemoje temperatūroje, ir itin dantytu profilio raštu. > Žr. daugiau

Žieminių padangų kokybė ypač atsiskleidžia važiuojant apsnigtu keliu. Būtent tai neabejotinai įrodyta per bandymus, kuriuos atliko „Michelin“ Savojoje, Val-d’Isère trasoje.

 

Sukibimo bandymas
Bandymui naudoti automobiliai: Renault Mégane 3

Naudotos padangos: Michelin Alpin 4 (žieminės padangos) ir Michelin Primacy 3 (vasarinės padangos)

Matmenys: 195 65R15

Danga: suvažinėtas sniegas

Bandymo sąlygos: automobiliai važiuoja 40 km/h val. greičiu, maksimalus stabdymas nuo pažymėtos vietos.

Rezultatas: automobilio su vasarinėmis padangomis stabdymo kelias yra dvigubai ilgesnis nei automobilio su žieminėmis padangomis. Su „Primacy 3“ sukibimas su sniegu yra beveik lygus nuliui, automobilis neturi tinkamo kryptinio stabilumo, o saugumas yra akivaizdžiai prastesnis. „Alpin 4“ nukelia visai į kitą pasaulį. Automobilis yra subalansuotas, efektyvus ir saugus.

 

Sukibimo bandymas
Bandymui naudotas automobilis: BMW Série 1

Naudotos padangos: Michelin Alpin 4 ir Michelin Primacy 3

Matmenys: 205 55R16

Kelio danga: suvažinėtas sniegas

Bandymo sąlygos: pradedama važiuoti lėtai pirmąja pavara ir pamažu įsibėgėjama kelyje su nedideliu nuolydžiu.

Rezultatas: su varomaisiais automobiliais (galiniais varomaisiais ratais), pvz., 1 serijos BMW, labai aiškiai pastebimas silpnas sukibimas. BMW su vasarinėmis padangomis praktiškai negali judėti. Kiekvieną kartą pajudant reikia stipriai spausti greičio pedalą. Priešingai, „Alpin 4“ padangoms nekyla jokių sunkumų. Atliekant šią užduotį, jų pranašumas prieš „Primacy 3“ yra akivaizdus.