Žieminės padangos: praktiniai saugaus važiavimo patarimai - Padangos „Sailun“: bandymai ir atradimai Val d'Isère trasoje

Padangos „Sailun“: bandymai ir atradimai Val d'Isère trasoje

Žieminės padangos Paskelbta 2013-12-19 Edgaras

Gausioje Kinijos padangų rinkoje kartais sunku susigaudyti. Šiame ypatingai konkurencingame segmente kai kurie prekės ženklai itin stengiasi pabrėžti savo produktų kokybę. Pvz., „Sailun“, kuris mums pasiūlė išbandyti kai kurias savo žiemines padangas.

„Sailun“ padangos bandymui Žieminių padangų „Sailun“ eksploatacinių savybių atskleidimas po bandymo apsnigtoje trasoje Val d'Isère - Nuotraukos © : rezulteo

 „Sailun“ produktai Europoje sulaukė pripažinimo: šios padangos neturi būti priskiriamos tai pačiai kategorijai kaip dauguma jų konkurenčių. Nes nors kaina yra nemaža, palyginti su didžiausiais rinkos dalyviais, „Sailun“ taip pat orientuojasi į  gamybos kokybę.

„Sailun“, per metus pagaminantis 13 milijonų padangų, užima 20-tą vietą tarp padangų gamintojų pasaulyje. Gamyba vykdoma R&D centre, kuriame 300 inžinierių dirba glaudžiai bendradarbiaudami su Qingdao universitetu.

Struktūra užtikrina galimybę sukurti plačią gamą su dideliu matmenų pasirinkimu. „Sailun“ gama susideda iš itin aukštos kokybės vasarinių padangų, padangų SUV automobiliams, padangų transportiniams automobiliams. Jau nekalbant apie žieminių padangų gamą, kuri mus šiandien labiausiai domina.

„Sailun“ padangų bandymas su BMWNuotraukos © : Sailun

Žieminių padangų gama

Sailun mus pakvietė į  Val d'Isère atlikti keletą bandymų, kad įsitikintume jų produktų konkurencingumu.

Tikslas buvo ne įrodyti, kad „Sailun“ padangos gali konkuruoti su kalnų padangų specialistais, o greičiau parodyti, kad padangų rinkoje galima rasti patenkinamų charakteristikų žiemines padangas už prieinamą kainą.

Sailun“ žieminių padangų gamą sudaro Iceblazer WST1WST2 LT ir WSL2. Pastarąsias mes ir turėjome progą išbandyti su skirtingoms kategorijoms priklausančiais automobiliais: su priekiniais varomaisiais ratais, galiniais varomaisiais ratais ir visais varomaisiais ratais (Xdrive).

„Sailun“ mums pasiūlė išbandyti jo produktus išimtinai tik ant apsnigtos ir apledėjusios Val d'Isère trasos, kurioje buvo atkuriamos klasikinės vairavimo sąlygos: stabdymas, stabdymas posūkyje, įsibėgėjimas ir t. t.

Bandomasis važiavimas leido pajusti džiuginančiai gerą bendrą padangų būklę. Padangos WSL2 pasižymi gera trauka, automobilis išlaiko savo trajektoriją posūkiuose, net staigiai stabdant.

Atlikus bandymus su keliais automobiliais, pastebimas geras priekinis/galinis balansas. Tai reiškia, kad padangų slydimas (priekinės ašies ir galinės ašies) yra nedidelis.

Idealiu atveju mes būtume norėję palyginti šias „Sailun“ padangas su konkurentų padangomis ar net su aukštesnio kokybės lygio padangomis, kad tiksliai įvertintume jų kokybės lygį. Mes taip pat būtume mielai išbandę padangas kitomis sąlygomis, ypač ant sauso ir šlapio asfalto, kad galėtume įvertinti bendrą eksploatacinių savybių lygį.

Apibendrinant galima pasakyti, kad padangos Sailun WSL2 yra tinkamos važiuoti apsnigta kelio danga, jų bendras saugumo lygis yra geras. „Sailun“ inžinierių atliktas darbas atrodo patenkinamas srityse, kurias mes galėjome įvertinti. Tačiau negalime komentuoti šių padangų eksploatacinių savybių važiuojant kitomis sąlygomis, pvz., asfaltu.