Padangų ženklinimas - „Pirelli“ išleidžia į rinką pirmąsias AA kategorijos padangas „Cinturato P7 Blue“

„Pirelli“ išleidžia į rinką pirmąsias AA kategorijos padangas „Cinturato P7 Blue“

Padangų ženklinimas Paskelbta 2012-08-20

Nuo birželio 1 dienos gamintojai gali skelbti naują padangų našumo kategoriją. Su padangomis „Cinturato P7 Blue“ „Pirelli“ iš karto užkėlė aukštą kartelę: jie pirmieji pristatė rinkai AA kategorijos padangas. Tai reiškia, kad padangoms skiriamas aukščiausias įvertinimas už stabdymą ant šlapios kelio dangos ir efektyvų energijos naudojimą. Kiti gamintojai irgi yra netoli, tačiau jie AA kategorijos padangų iki 2013 metų į rinką neišleis.

Pirelli Cinturato P7 Blue padanga - pirmoji pažymėta AA ženklu Nuotraukos © : Pirelli

Pirelli Cinturato P7 negalima vadinti naujomis padangomis. Jos, pradėtos gaminti dar 2009 metais, pelnė reputaciją dėl degalų ekonomijos ir aukštos bei subalansuotos kokybės. Jos puikiai atlaikė daugelį bandymų ir buvo patvirtintos kaip originaliosios daugelio automobilių („Alfa Romeo“, „Audi“, „BMW“, „Mercedes“, „Mini“, „Volkswagen“ ir t. t.) padangos.

Cinturato P7 Blue, pristatytos Tarptautinėje padangų parodoje Esene, tapo dar efektyvesnės. Ypač stabdymo ant šlapios dangos ir energijos naudojimo srityse – dviejuose Europos padangų žymėjimo kriterijuose iš trijų.

Savo stende Esene Pirelli parodė būsimą žymėjimą ant savo naujųjų 235/45 R17 XL matmenų padangų (skirtų GT sedanams, kupė ir kitiems sportiniams automobiliams). Šių matmenų padangos paprastai nėra ypač efektyvios atliekant stabdymo ant šlapios kelio dangos ir pasipriešinimo riedėjimui testus.

Cinturato P7 Blue įvertinimai:

 • Energijos efektyvumas (indėlis į mažesnes degalų sąnaudas): A
 • Stabdymas ant sausos dangos: A
 • Išorinis riedėjimo triukšmas: 72 db (lygis atitinka būsimus standartus).

Todėl su Cinturato P7 Blue, „Pirelli“ yra pirmasis gamintojas, rinkai pasiūlęs AA kategorijos, didžiausio įvertinimo stabdant ant šlapios kelio dangos ir energijos efektyvumo srityse sulaukusias padangas. Kiti gamintojai irgi turėtų neužtrukti, nors iki 2013 metų jie tokių padangų į rinką neišleis.

Patikslinimas: įvertinimai galioja tik minėtų matmenų padangoms. Iš tiesų, veiksmingumas gali skirtis priklausomai nuo padangų matmenų ir pločio. Todėl AA kategorijos negalima skirti visai „Cinturato P7“ gamai. Šiuo metu tik trys šių padangų dydžiai gavo AA įvertinimus:

 • 215/55R16 97W XL
 • 225/55R16 99W XL
 • 235/45R17 97W XL

  „Pirelli“, kad pasiektų tokių gerų rezultatų, rėmėsi patirtimi, įgyta pirmaisiais metais „Formulės 1“ lenktynėse. „Cinturato P7 Blue“ panaudoti tokie pat modeliavimo įrankiai, kokie naudojami gaminant gumą lenktyninėms padangoms. Gamintojas tai drąsiai atskleidžia, nes Cinturato P7 Blue dalijasi savo vardu su „Formulės 1“ lenktynių lietaus padangų gama.

  Padangos Cinturato P7 Blue, skirtos vidutiniams ir dideliems sedanams, parduodamos nuo 2012 metų liepos 1 dienos. Bus galima įsigyti 11 matmenų padangas, o iki metų pabaigos prie jų prisidės dar 3. Tai bus antrinio montavimo padangos, kurios papildys „Cinturato P7“.

  Netrukus papasakosime apie tai plačiau.