Padangų ženklinimas - Pradedamas naudoti padangų žymėjimas

Pradedamas naudoti padangų žymėjimas

Padangų ženklinimas Paskelbta 2012-10-01

Pirmosios ženklintos padangos keliauja į paskirstymo vietas ir greitai pasirodys parduotuvėse. Internetiniai padangų pardavimo tinklalapiai taip pat pradėjo skelbti eksploatacinių savybių etiketes prekių aprašymuose. Ir vieni, ir kiti ruošiasi atsakyti į visus automobilių vairuotojų klausimus.

„Pirelli“ pradeda naudoti eksploatacinį padangų savybių žymėjimą Nuotraukos © : Pirelli

Turbūt jau pastebėjote šią garsiąją etiketę? Pirmosios ženklintų padangų partijos šiuo metu jau keliauja į pagrindinių prekių ženklų automobilių centrus ir greitai turėtų pasirodyti parduotuvių lentynose.

Pardavėjai, prekiaujantys padangomis internete, taip pat skuba integruoti eksploatacinių savybių žymėjimą prekių aprašymuose. Viskas turi būti atlikta iki lapkričio 1 dienos, kai teisės aktai įsigalios visoje Europos Sąjungoje.

Dėl žymėjimo technikos, primenančios energijos etiketes, kurios yra skelbiamos ant elektroninių namų apyvokos prietaisų, automobilių ar būsto aprašymuose,  vartotojai galės lengviau išsirinkti padangas. Anksčiau tekdavo pasikliauti prekės ženklo reputacija, pardavėjų patarimais ar geriau informuotiesiems pirkėjams reikėjo remtis testais skelbiamais automobiliams skirtoje spaudoje. Nuo šiol vartotojas pats galės palyginti padangas atsižvelgdamas į tris kokybės kriterijus:

  • Energijos naudojimo efektyvumą: padangų indėlis į kuro sąnaudas ir CO2 emisija;
  • Stabdymo kelias ant šlapios kelio dangos, parametras susijęs su saugumu;
  • Skleidžiamas išorinis triukšmas, parametras susijęs su gyvenimo kokybe.

Remiantis žymėjimu bus galima išsirinkti ekologiškiausias, ekonomiškiausias ir patikimiausias padangas. Visuose platinimo tinkluose vasara buvo išnaudota pasiruošimui. Padangų specialistai ir automobilių centrų personalas buvo apmokyti tam, kad galėtų klientams paaiškinti žymėjimo subtilybes ir atsakyti į jų klausimus.
Gamintojai taip pat nelieka nuošalyje. Dauguma didžiausių prekių ženklų savo interneto puslapiuose siūlo aiškinamuosius vaizdo įrašus apie europinį padangų žymėjimą.

Affichage étiquette pneu sur le site KwikFitNuotraukos © : Kwikfit
Explication de l'étiquette pneus sur le site BridgestoneNuotraukos © : Bridgestone