Padangų ženklinimas - Pirmosios etiketės nuo 2012 metų birželio mėnesio

Pirmosios etiketės nuo 2012 metų birželio mėnesio

Padangų ženklinimas Paskelbta 2012-09-14

Nuo 2012 metų įvedamas naujas padangų žymėjimas. Iki lapkričio mėnesio jis dar nėra privalomas, tačiau gamintojai ir platintojai galės juo pasinaudoti jau nuo birželio mėnesio.

Europos komisija patvirtino įstatymą dėl padangų ženklinimo

Iki padangų ženklinimo reglamento įsigaliojimo likus ne mažiau kaip metams, Europos Komisija patikslina kai kuriuos šios priemonės aspektus, kurie padėtų veiksmingai įgyvendinti planą.

Papildomas reglamentas skirtas, visų pirma, suderinti metodus, kuriuos naudoja bandymus atliekančios įstaigos padangų eksploatacinėms savybėms nustatyti, visų antra, paskirti pirmųjų ženklinimų datą.

Reikėtų priminti, kad būsimos etiketės informuos vartotoją apie tris padangų savybes: degalų taupymą, sukibimą su šlapia kelio danga ir išorinį riedėjimo triukšmą.

Pirmosios etiketės birželio mėn.

Naujajame reglamente tvirtinama, kad padangos lengviesiems ir lengvasvoriams transportiniams automobiliams, pagamintos po 2012 metų birželio mėn. 30 dienos ir parduodamos Europos Sąjungos šalyse nuo 2012 metų lapkričio mėnesio, visose pardavimo vietose turės būti paženklintos lipduku ar etikete, kurioje nurodomos padangos eksploatacinės savybės.

Tikslesnė informacija taip pat turėtų būti pateikiama tiekėjo tiklapyje, lankstinukuose, kainoraščiuose bei sąskaitose.

Kita informacija: kiekvienas padangos dydis ir tipas turės savo etiketę.

Be to, naujasis ženklinimas leidžiamas tik nuo 2012 metų gegužės mėn. 30 d.

Matavimo procedūrų suderinimas

Kiti punktai yra labiau techninio pobūdžio: jie susiję su gamintojais ir bandymus atliekančiomis įstaigomis, kurios nustatato padangų eksploatacines savybes.

Reglamentas 228/2011 patikslina sukibimo su šlapia kelio danga nustatymo metodą;

Reglamentas 1235/2011 numato būtinąsias priemones:

• pažymėti lengvųjų ir sunkiasvorių padangų sukibimą su šlapia kelio danga;

• nustatyti pasipriešinimą riedėjimui, bandymų įstaigoms atliekant patvirtintus vienodus matavimo ir tikrinimo testus.

Priemonė, kuri pagerins kokybę

Pasak ETRMA, padangų gamintojų ir kaučiuko organizacijos, „ženklinimas padidins susidomėjimą padangomis ir skatins vartotojus bei automobilių savininkus perkant atsižvelgti į padangų eksploatacines savybes“.

Beje, ETRMA mano, kad ši priemonė taip pat turėtų „skatinti gamintojus gerinti kokybę konkurencingoje rinkoje ir tiems, kurie įdės daugiausiai pastangų, padės geriau išsiskirti iš kitų“.

Nuo 2014 metų Lapkričio 1 dienos, padangų, įvertintų „G” raide už energijos efektyvumą ir „F” raide už stabdymą ant šlapios dangos, pardavimas yra draudžiamas. Tačiau padangų pagamintų iki 2014 metų Lapkričio 1 dienos, prekyba bus leistina 30 mėnesių po įstatymo įsigaliojimo, tai yra, iki 2017 Gegužės 1 dienos. Daugiau informacijos reglamente (EB) Nr 661/2009 dėl Europos Parlamento ir Tarybos 2009 m Liepos 13 d., III skyrius, 13 straipsnis, 5 dalis.