Padangų ženklinimas - 2 500 km su pilnu baku: rekordas, kurį pasiekė „Ford“ ir „Continental“

2 500 km su pilnu baku: rekordas, kurį pasiekė „Ford“ ir „Continental“

Padangų ženklinimas Paskelbta 2012-08-21

Knut Wilthil ir Henrik Borchgrevink, du norvegų pilotai, pasiekė rekordą nuvažiuodami ilgiausią atstumą pilnu degalų baku. Per dvi dienas jie nuvažiavo daugiau nei 2 500 km automobiliu „Ford Mondeo Econetic“ 1,6 l turbo dyzeliniu varikliu su „Continental“ padangomis iš gamos „ContiEcoContact 5“. Prie tokios sėkmės prisidėjo padangų našumas, o ypač – pasipriešinimas riedėjimui ir įtaka degalų ekonomijai.

Knut Wilthil įveikė daugiau nei 2 500 km su vienu baku kuro. Nuotraukos © : Continental

Ant naujų padangų jau dedamos naujos žymės, o gamintojai ir toliau skleidžia informaciją apie puikiąsias jų gaminio savybes, atitinkančias Europos ženklinimo standartus: stabdymą ant šlapios kelio dangos, mažesnes degalų sąnaudas ir išorinį riedėjimo triukšmą.

Todėl Continental su „Ford“ neseniai pasiekė rekordą, nuvažiuodami ilgiausią atstumą pilnu baku degalų. Rekordo buvo siekiama gegužės mėnesį tarp Helsinkio (Suomija) ir Skedsmo (Norvegija). Automobilis Ford Mondeo Econetic 1,6 l turbo diesel važiavo su 205/60 R16 matmenų padangomis Continental ContiEcoContact 5, pagarsėjusiomis mažu pasipriešinimu riedėjimui, pripūstomis 2,8 barų slėgio.

Per 46 valandas Knut Wilthil ir Henrik Borchgrevink, du norvegų pilotai, nuvažiavo 2 536,4 kilometrus į baką (71 l) neįpilant nė lašo papildomų degalų. Tai prilygsta vidutiniškai 2,8 l sunaudojamų degalų 100 km.

2500 km su vienu pilnu baku: rekordo maršrutasNuotraukos © : rezulteo

Kelias driekėsi Suomijos vakarine pakrante iki Haparandoas, paskui – į pietus, išilgai rytinės Švedijos pakrantės iki Upsalos. Nuo Upsalos jie važiavo per Orebro iki Uddevallos ir iš ten pasiekė Oslą Norvegijoje. Kadangi bake dar buvo likę degalų, du mūsų pilotai tęsė kelionė į šiaurę. Galiausiai automobilis sustojo Skedsmokors pietuose, Skedsmo savivaldybėje.

Kiek prie šio rekordo prisidėjo padangos? „Continental“ teigia, kad padangos „ContiEcoContact 5“ 3% sumažino degalų sąnaudas palyginti su klasikinėmis padangomis, o tai reiškia maždaug 75 papildomus kilometrus.