Naujos padangos: gamintojų naujienos - Pagaliau galite įsigyti „Michelin CrossClimate“!

Pagaliau galite įsigyti „Michelin CrossClimate“!

Naujos padangos Paskelbta 2015-04-21 Julien

Paprastai gana vangi padangų rinka šiuo metu patiria aktyvumo bangą. Nuo metų pradžios jau net keli gamintojai ėmė prekiauti universaliomis padangomis, tarp kurių neabejotinai laukiamiausios yra „Michelin CrossClimate“.

„Michelin“ padangų „CrossClimate“ pristatymas rinkai „Michelin“ padangos „CrossClimate“ sujudino visiems sezonams skirtų padangų rinką - Nuotraukos © : Michelin

Su Firestone Multiseason, Nokian Weatherproof,  Pirelli Cinturato All Season ir Michelin CrossClimate, padangų visiems sezonams rinka yra pačiame įkarštyje. Tačiau turime pripažinti, kad visų priešakyje stovi prancūziškosios padangos ir jų pasirodymas rinkoje yra labai laukiamas. Tokia situacija atrodo logiška, turint omenyje gausybę „CrossClimate“ pažadų patenkinti daugybės automobilių vairuotojų poreikius: šios vasarinės padangos pritaikytos važinėti ir žiemą.

Visų pirmą turi būti aišku, kad „CrossClimate“ nėra skirtos konkuruoti su tikromis žieminėmis padangomis. Iš tiesų, jos sukurtos tiems vairuotojams, kurie tik kartais susiduria su sniegu ir važinėja skirtingomis sąlygomis, būdingomis visiems keturiems metų laikams.

Norėdami pagerinti šias specifikacijas, Michelin daug dėmesio skyrė technologijų tobulinimui, ypač gumai, kuri būtų efektyvi esant dideliems temperatūrų skirtumams. Sudėtyje naudojamas silicis leido sukurti mišinį, kuris nepraranda lankstumo esant žemai temperatūrai ir nėra pernelyg minkštas vasaros metu, kaip atsitinka su žieminėmis padangomis.

„CrossClimate“ turi kryptinį protektorių, kuris padeda pagerinti trauką ir išilginį sukibimą su sniegu. Taip pat buvo stengiamasi surasti efektyvumo pusiausvyrą, siekiant pasiūlyti visapusišką eksploatacinių savybių spektrą. Padangos turi išlikti saugios važiuojant tiek sausu ar šlapiu, tiek apsnigtu keliu. Techniniu požiūriu tai yra didelis iššūkis. Be to, nereikia pamiršti ir energijos naudojimo efektyvumo (pasipriešinimo riedėjimui) bei ilgaamžiškumo, kuris, kaip skelbiama, prilygsta Michelin Primacy 3 tipo vasarinėms padangoms.

Reikia pažymėti, kad padangos turi 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake) žymę. Šis trumpinys, sugalvotas JAV ir Kanados gamintojų, žymi realų šių padangų efektyvumą žiemą.

Atlikdami  „CrossClimate“ bandymą, mes buvome maloniai nustebinti, ypač padangų reakcijos. Šių padangų efektyvumas važiuojant sausa kelio danga prilygsta vasarinėms padangoms, nejaučiamas lengvas „plaukiojimas“, kartais būdingas žieminėms padangoms. Padangos mums pasirodė tikslios ir patikimos
Bandymas ant sniego patvirtino, kad padangos pasižymi neginčijamu potencialu.
Tačiau mes laukiame kelių bandymų rezultatų, kurie leistų palyginti šias padangas su neseniai pasirodžiusiomis konkurentėmis ir iš tiesų įvertinti jų efektyvumą bei patvirtinti mūsų pirmuosius įspūdžius.

 

„Michelin“ padangas „CrossClimate“ bus galima įsigyti nuo 2015 metų gegužės mėnesioskersmuo sieks nuo 15 iki 17 colių. Šios padangos skirtos kompaktiško tipo automobiliams ir sedanams. Artimiausiais mėnesiais rinkoje pasirodys ir kitų matmenų padangos, kuriomis galės važinėti dar daugiau automobilių.