Naujos padangos: gamintojų naujienos - Mes išbadėme „Nokian WR D4“

Mes išbadėme „Nokian WR D4“

Naujos padangos Paskelbta 2015-03-24 Julien

Specialistas iš Suomijos „Nokian“ siūlo WR D4 padangas. Tai yra pirmosios žieminės padangos, pagal Europos ženklinimo standartus gavusios A įvertinimą už važiavimą šlapia kelio danga. Nuo pat pradžių „Nokian“ skelbė, kad šios padangos išsiskirs efektyvumu važiuojant žiemos sąlygomis ir universalumu. Ar jis tęsi savo pažadą? Mes nuvykome tai išsiaiškinti į Laplandiją.

Žieminės padangos „Nokian WR D4“ Laplandijoje išbandytos „Nokian WR D4“ – pirmosios padangos, savo kategorijoje gavusios A įvertinimą už stabdymą šlapiame kelyje. - Nuotraukos © : Nokian Tyres

WR D4 keičia  WR D3 , kurios pakeitė garsiąsias  WR G2. Žinant pirmtakių pripažinimą, naujosios padangos turėtų būti perspektyvios. Šį požiūrį sustiprina ir abejonių nekelianti Nokian patirtis žieminių padangų gamybos srityje.

WR D4 yra strateginės „Nokian“ padangos. Tiesiogiai konkuruodamos su Michelin Alpin 5 ir Goodyear UltraGrip 9, jos priskiriamos itin konkurencingam segmentui, kur netrūksta efektyvių veikėjų.

Todėl šios naujokės turi išsiskirti ir pasiūlyti rimtus argumentus, o svarbiausia pranokti savo pirmtakes, kurios puikiai pasirodė atliekant testus. 

Nušvitusi naujųjų „Nokian“ WR D4 šviesaNuotraukos © : Nokian Tyres

Pirmasis privalumas, į kurį „Nokian“ nori atkreipti dėmesį, yra saugumas, kuriuo šios padangos pasižymi bet kokiomis aplinkybėmis. „Nokian“ skelbiamas eksploatacines savybes patvirtina Europos žymėjimas (kai kurių matmenų padangos gavo A įvertinimą už važiavimą šlapia kelio danga).

WR D4 taip pat išsiskiria patobulintomis savybėmis važiuojant žiemos sąlygomis.

Buvo patobulintas protektorius, gumos mišinys bei padangų struktūra: pagerinti kryptinio profilio guminiai blokeliai, kurie tapo mažesni, patobulinti jų sujungimai ir tokiu būdu pagerintas standumas bei vandens, pažliugusio sniego, purvo šalinimas... 

Ypač buvo optimizuotasSnow Performance Blocks“ blokelių našumas, užtikrinant geresnį sukibimą su sniegu: 

„Snow Nokian WR D4“ blokelių našumasNuotraukos © : Nokian Tyres

Žieminių padangų mišinys yra itin svarbus. WR D4 su siliciu gamyboje naudojamas rapsų aliejaus ekstraktas. „Nokian“ siūlo stabilų eksploatacinių savybių lygį važiuojant bet kokia oro temperatūra ir išlaikant didelį padangų patvarumą.

Be to, padangų guma leidžia taupyti energiją ir pasižymi mažesniu triukšmo lygiu.

 

Kam ir kokiems automobiliams?

WR D4 yra kalnų padangos, todėl jos rekomenduojamos centrinės Europos šalims, kur žiemos sąlygos skiriasi nuo Šiaurės šalyse vyraujančių sąlygų.

Šios padangos parduodamas 14–20 colių dydžio ir yra skirtos miesto, kompaktiškų automobilių ir sedanų universaliam naudojimui. Kai kurie matmenys prieinami ir su „run flat“ sistema. Šias padangas bus galima naudoti nuo 2015 metų žiemos, o įsigyti prekybos vietose galima jau šią vasarą. Sportiniams ir galingiems automobiliams labiau rekomenduojamos WR A3 padangos.

 

Kalnų padangų bandymas žiemos sąlygomis

„Nokian“ pakvietė mus išbandyti WR D4 padangas sudėtingomis važiavimo sąlygomis. Nuvykome į Suomiją, į šiaurę nuo poliarinio rato, kur vyrauja ypač atšiaurios sąlygos, kokiomis važiuoti ir sukurtos naujosios WR D4.
Be to, bandymui buvo skirtas galingas, 450 arklio galių automobilis Audi RS5, laimei, su keturiais varomaisiais ratais.

„Nokian“ padangų WR D4 bandymas ant sniegoNuotraukos © : Nokian Tyres

Nors mums nereikėjo vertinti bendrų WR D4 eksploatacinių savybių, vis dėl to važiuodami turėjome galimybę susidaryti pirmąją nuomonę, beje, teigiamą.

Pastebėjome, kad važiuojant asfaltu triukšmo lygis yra labai geras.

Keičiantis sąlygoms, kurias patyrėme bandymo metu (ledas, suvažinėtas sniegas, šviežias sniegas ir t. t.), konstatavome, kad bendras sukibimas taip pat yra geras. Ant ledo pasiekti rezultatai buvo visiškai logiški. Mūsų nuvažiuoti kilometrai atskleidė padangų saugumą ir darnų bei tolygų važiavimą apsnigta kelio danga.

Su nekantrumu laukiame šio padangų bandymo pirmųjų rezultatų, kad įsitikintume, ar pasitvirtins jų potencialas ir kokią vietą jos užims hierarchijoje. Bet mes nusiteikę labai optimistiškai....

Siūlome susipažinti su Nokian padangų bandymo centru, kur atilikome savo WR D4 padangų bandymus:

Žaisminga informacija vairuotojui:

WR D4 padangos turi visus požymius, kuriuos neseniai pristatė šių padangų gamintojas, žaismingai informuodamas vairuotoją:

„Nokian“ WR D4 šoninė sienelėNuotraukos © : Nokian Tyres

  • DSI (Driving Safety Indicator): ši nuoroda, kurią rasite ant protektoriaus, simbolizuoja padangų efektyvumo lygį važiuojant žiemos sąlygomis, atsižvelgiant į jų nusidėvėjimą.
  • Informacija ant šoninės sienelės: „Nokian“ nurodo informaciją, susijusią su montavimu, t. y., vietą automobilyje, rato sukimo momentą ir slėgį.