Naujos padangos: gamintojų naujienos - „Bridgestone Blizzak LM001“: žieminės padangos, siekiančios tobulumo

„Bridgestone Blizzak LM001“: žieminės padangos, siekiančios tobulumo

Naujos padangos Paskelbta 2014-03-21 Edgaras

Pristatydamas naujas žiemines padangas „Blizzak LM001“, gamintojas „Bridgestone“ pakvietė mus į Švedijoje, Vidsel mieste įsikūrusį šiaurės bandymų centrą „Swedish Proving Ground“. Per keletą seminarų galėjome susipažinti su šiomis naujomis aukštos kokybės padangomis, kurios žieminių gaminių kategorijoje siekia užimti aukštas pozicijas.

Bridgestone LM001 „Bridgestone Blizzak LM001“ bandymas, atliktas „Swedish Proving Ground“ - Nuotraukos © : rezulteo

Bridgestone plėtros centras, įkurtas netoli poliarinio rato, mums nėra nežinomas. Iš tiesų, mes jau turėjome progą važiuoti šiomis trasomis išbandydami įvairius žieminių padangų gaminius ir jų prototipus.

 

„Blizzak LM001“: bekompromisės padangos

„Bridgestone Blizzak LM001“ protektoriaus raštasNuotraukos © : Bridgestone

Keliai žiemą gali suteikti įvairių važiavimo sąlygų: ledas, pažliugęs sniegas, lietus, sausas kelias... Būtent dėl šios priežasties „Bridgestone“ pakeitė padangų Blizzak LM001 specifikacijas.

Kalbant apie techninę pusę, šios naujokės pasižymi originaliu protektoriaus dizainu su plačiais kanalais, vadinamais „ragų galais“. Pastarieji artėdami prie peties laipsniškai platėja, todėl efektyviau šalinamas vanduo ir sniegas bei pagerėja kontaktas su keliu. Šie dideli grioveliai smarkiai pagerina sukibimą su apsnigtu keliu.

„Bridgestone LM001“ važiavimas                    Nuotraukos © : Bridgestone
Važiavimas su „Bridgestone LM001“ Nuotraukos © : Bridgestone

Vandens šalinimo srityje reikia pažymėti itin tikslųBridgestone“ inžinierių darbą, kurie sušvelnino blokelių sujungimų su kanalais kampus. Per aštrūs kampai sukuria vandens srauto turbulenciją ir trukdo efektyviai pašalinti vandenį (žr. pridėtą schemą). Nedideli išoriniai pakeitimai, pasak „Bridgestone“ inžinierių, suteikia reikšmingų pokyčių.

 

Trimačiai ir dvimačiai blokeliai „Bridgestone LM001“Nuotraukos © : Bridgestone

Taip pat svarbų vaidmenį atlieka trimatės lamelės, vis dažniau naudojamos žieminių padangų gamyboje. Jos leidžia pagerinti stabilumą kelyje ir sukibimo savybes. „Bridgestone“ net skelbia pagerinęs atsparumą dėvėjimuisi.

 

„ Blizzak LM001“ bandymas „ Swedish Proving Ground“ trasoje

Siekdamas išbadyti naujųjų padangų eksploatacines savybes, „Bridgestone“ paruošė važiavimus skirtingais keliais. Kiekvieno važiavimo metu LM001 buvo lyginamos su Continental ContiWinterContact TS 850. Šį pasirinkimą japonų gamintojas aiškina tuo, kad vokiečių gamintojo padangos yra vienos geriausių žieminių padangų, laimėjusios ne vienuose Europos organizacijų surengtuose bandymuose. Todėl „Bridgestone“ nusprendė pasirinkti rimtą varžovą ir bandymuose, kurie mums buvo pasiūlyti, rizikuoti atsidurti autsaiderio vietoje.

Susipažinimas su šių dviejų padangų ypatumų grafiku, sudarytu remiantis „Bridgestone“ pateiktais skaičiais, kuris bus pateiktas netrukus.

 

Trumpai

Bendras įspūdis yra geras. LM001 padangos iš karto suvilioja tikslumu ir greita reakcija visose bandymų trasų atkarpose. Apsnigtame kelyje padangos leidžia puikiai jaustis ir suteikia pasitikėjimo dėka puikiai veikiančių vairavimo pagalbos sistemų (ESP ir ABS). Mes turėjome progą išbandyti padangas ir jas palyginti su konkurentėmis „Continental“ įvairiose situacijose: stabdant, įsibėgėjant, įveikiant įkalnę, važiuojant slalomu, išbandant manevringumą ypač ekstremaliomis žiemos ir šiaurės šalims būdingomis sąlygomis. Abiejų gamintojų padangos yra labai panašios, o tai, atsižvelgiant į „Continental“ pelnytus apdovanojimus, yra puikus komplimentas „Bridgestone“. Pastarasis, visiškai „šviežias“ rinkoje, naudojasi naujausiomis technologinėmis markės  tendencijomis ir Švedijos trasose skina kelerių metų plėtros vaisius. Nuo „Continental“ jos ypač išsiskiria sukibimu ir stabilumu važiuojant apsnigtais keliais.

Žinoma, „Bridgestone“ mums pateikė skaičius ir mes galime įvertinti bei palyginti šias padangas. Vis dėlto, neįmanoma pateikti visapusiško įvertinimo, turint omenyje, kad, siekiant objektyvumo, turi būti atliktas įvairiapusis palyginimas, įvertinant visas padangų eksploatacines savybes: dėvėjimąsi, patvarumą, triukšmo lygį, sukibimą su sausa ir šlapia kelio danga...

Po mūsų bandymo „Swedish Proving Ground“ nekyla abejonių, kad Blizzak LM001 gaus aukščiausius Europoje atliekamų testų įvertinimus. Šie testai taip pat mums suteiks bendresnį šių padangų įvertinimą, ypač jų savybes sausame ir šlapiame kelyje, kurių mes negalėjome išbandyti.

Be to, suteikiame jums galimybę pažiūrėti mūsų bandymų dienos apžvalgos vaizdo įrašą ir išskirtinius kadrus iš „Swedish Proving Ground“.

 

 

Pagal naujausią „Bridgestone“ pateiktą informaciją, šiais metais bus parduodamos 7 matmenų „Blizzak LM001“ padangos (nuo 14 iki 15 colių). Vėliau, nuo 2015 metų matmenų asortimentas padidės iki 54, nuo 14 iki 20 colių.