Praktinis vadovas, padedantis įsigyti tinkamas padangas - Simetriškos, asimetriškos, kryptinės padangos: kaip išsirinkti?

Simetriškos, asimetriškos, kryptinės padangos: kaip išsirinkti?

Tinkamai nusipirkti padangas Julien

Yra trys pagrindiniai padangų, kitaip tariant, protektoriaus raštų tipai. Kaip juos atpažinti? Kokie jų ypatumai? Kaip pasirinkti profilį, kuris geriausiai tiktų jūsų automobiliui ir atitiktų jūsų poreikius? „Rezulteo“ atsako į šiuos klausimus ir pateikia schemą.

3 padangų profiliai: simetriškas, asimetriškas ir kryptinis Simetriškų, asimetriškų ir kryptinių padangų palyginimas - Nuotraukos © : rezulteo

Simetriškos padangos: stabilumas kelyje ir kokybės bei kainos santykis

Simetriškas padangų „Kumho Solus KH17“ profilisNuotraukos © : rezulteo

Kaip rodo pavadinimas, simetriškos padangos turi profilį, kurio dvi dalys yra identiškos. Tokios padangos yra ne tokios techniškos kaip asimetriškos ar kryptinės, tačiau pigesnės. Dar vienas privalumas: paprastai jos užtikrina gerą valdymą (itin stabilios važiuojant tiesiai). Kita medalio pusė: toks profilis neleidžia optimizuoti kitų eksploatacinių padangos savybių, ypač reikalingų važiuojant šlapia kelio danga.

Simetriškos padangos paprastai skirtos miesto ar kompaktiškiems automobiliams, važiuojantiems trumpais maršrutais. Šios padangos taip pat tinka automobilių vairuotojams, ieškantiems gero kokybės ir kainos santykio.

Montavimas: simetriškos padangos gali būti montuojamos bet kuria kryptimi. Jas galima montuoti ir sukeisti vietomis be jokios rizikos.

 

Keli populiarių simetriškų padangų pavyzdžiai

       >> Dunlop SP Sport 300
       >> Goodyear Eagle NCT5
       >> Pirelli Cinturato P6
       >> Kleber Dynaxer HP3
       >> Kumho Solus KH17

 

Asimetriškos padangos: saugumas bet kokiu oru

Asimetriškas padangų „Bridgestone Turanza T001“ profilisNuotraukos © : rezulteo

Asimetriškas padangų profilis pasižymi skirtingu raštu vidinėje ir išorinėje protektoriaus dalyje, o kiekviena sritis atlieka tam tikrą vaidmenį kuriant padangos savybes. Vidinė dalis paprastai turi atvirus pečius, kuriais greitai pašalinamas vanduo ir sumažinamas akvaplaningo pavojus, tuo tarpu išorinė dalis sukurta taip, kad suteiktų padangai standumo ir užtikrintų manevringumą bei stabilumą posūkiuose. Žinoma, tokia technika turi savo kainą: asimetriškos padangos yra brangesnės nei simetriškos.

Daugybė automobilių gamintojų ant savo naujų modelių montuoja asimetriškas padangas. Šios padangos įprastai skirtos vidutinės ir aukštos klasės automobiliams, kurių vairuotojai nori jaustis saugūs važiuodami tiek sausais, tiek šlapiais keliais.

Montavimas: montuojant asimetriškas padangas svarbu laikyti montavimo krypties. Būtina atsiminti, kad užrašas „outside“ turi būti išorinėje padangos pusėje.

Sukeitimo taisyklės

 

Keli populiarių asimetriškų padangų pavyzdžiai

       >> Michelin Pilot Sport 3
       >> Bridgestone Turanza T001
       >> Goodyear Excellence 
       >> Continental ContiPremiumContact 5

 

Kryptinės padangos: sportiškas važiavimas ir apsnigti keliai

Kryptinis padangų „BFGoodrich G-Force Profiler“ profilisNuotraukos © : rezulteo

Su V formos profiliu ir žemyn nukreiptais guminiais blokeliais kryptines padangas nesunku atpažinti. Jos ypač efektyvios ant šlapios kelio dangos. Iš tiesų, važiuojant per stiprų lietų vanduo greitai šalinamas, todėl pagerėja sukibimas ir žymiai sumažėja akvaplaningo pavojus. Tokia profilio forma taip pat pagerina trauką, ypač ant sniegu ar tirpstančiu sniegu padengto kelio. Be to, šių padangų gerbėjams itin patinka jų sportinė išvaizda

Kryptinis profilis puikiai tinka sportiniams automobiliams, dažnai važiuojantiems šlapiu keliu. Jos taip pat rekomenduojamos važiuojantiems apsnigtu keliu.

Montavimas: svarbu laikytis padangos montavimo krypties, kurią žymi ant šono išspausta rodyklė.

Sukeitimo taisyklės

 

Keli populiarių kryptinio profilio padangų pavyzdžiai

      >> BFGoodrich G-Force Profiler (vasarinės)
      >> Uniroyal RainSport2 (vasarinės)
      >> Toyo Proxes T1R (vasarinės)
      >> Continental WinterContact TS850" (žieminės)
      >> Michelin Alpin A4 (žieminės)