Praktinis vadovas, padedantis įsigyti tinkamas padangas - Kokios padangos tinka aplinkoje, kurioje važinėju?

Kokios padangos tinka aplinkoje, kurioje važinėju?

Tinkamai nusipirkti padangas Edgaras

Norint pasirinkti tinkamas padangas, nepakanka gamintojo rekomendacijų. Jūs taip pat turite atsižvelgti į savo vairavimo įpročius ir aplinką, kurioje važinėjate.

Vairuotojas automobilyje Padangų parinkimas atsižvelgiant į jūsų vairavimą - Nuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Atsižvelgiant į tai, ar jūs dažniausiai važiuojate nedidelius atstumus mieste, ar nuriedate daugybę kilometrų greitkeliais, vairuojate sportinį automobilį ar visureigį, turėsite rinktis atitinkamo tipo padangas.

 

Daugiausia vairuojate mieste

Važiavimui mieste būdinga daugybė įspėjamųjų ženklų, sankryžų ir didesnė tikimybė susidurti su kliūtimis (pėsčiaisiais, dviratininkais, motociklininkais ir kt.). Dėl visų šių veiksnių padangos turi dažnai sustoti ir įsibėgėti, įveikti kliūtis. Todėl būtina atsižvelgti į šiuos veiksnius, teikiant pirmenybę tam tikroms padangų eksploatacinėms savybėms.

  • Stabdymo kelias. Padangos turi užtikrinti minimalų stabdymo kelią tiek ant sausos, tiek ant šlapios kelio dangos.
  • Tvirtumas. Pasirinkite atsparias padangas. Mieste padangos daugybę kartų sustoja ir įsibėgėja. 


Daugiausia vairuojate plentu ar autostrada

Važiavimas autostrada skiriasi nuo kitų kelių infrastruktūrų trimis savybėmis: greičiu, kelio ilgiu, eismo intensyvumu vykstant į ilgesnes keliones.

Pirmenybę teikite šioms eksploatacinėms savybėms:

  • Patvarumui. Pastovus ir didelis greitis lemia itin stiprų padangų dėvėjimąsi, todėl jūsų padangos turi pasižymėti aukštos kokybės ilgaamžiškumu.
  • Važiavimo komfortui. Norėdami sumažinti kelionės metu patiriamą nuovargį, pasirinkite padangas, kurios užtikrina kokybišką komfortą ir vibracijos, ir triukšmo lygio srityje.
  • Stabdymo keliui. Dėl kreiserinio greičio jums reikia padangų su minimaliu stabdymo keliu tiek ant sausos, tiek ant šlapios kelio dangos.


Vairuojate sportinį automobilį

Jei jums patinka sportinis vairavimas, jums reikia padangų su puikiu sukibimo ir reakcijos posūkiuose lygiu (laikantis kelių eismo taisyklių važiuojant keliu arba lanktinių trasoje).

  • Patarimas: orientuokitės į aukštos kokybės padangas arba sportines padangas (skirtas lenktyniniam važiavimui), nes jos pateisins jūsų lūkesčius.


Vairuojate visureigį

Turite platų pasirinkimą atsižvelgiant į jūsų turimą visureigį (SUV automobilis ar visureigis) ir naudojimą: ar važiuosite tik keliais, įvairiai (autostrada ir užmiesčio keliais) ar tik bekele. 

Žieminės padangos – patikima investicija

Visi padangų gamintojai šiandien siūlo žiemines padangas, pritaikytas jūsų automobilio tipui ir naudojimo pobūdžiui. Šios padangos jums leidžia saugiai važiuoti, kai vidutinė temperatūra nukrinta žemiau 7 °C. Šis pirkinys reikalauja nemažai investicijų, tačiau jis greitai atsipirks: pirmiausia saugumo srityje, o paskui ir tuo, kad patausosite savo vasarines padangas.

>> Daugiau apie žiemines padangas