Praktinis vadovas, padedantis įsigyti tinkamas padangas - Kokios padangos tinka mano automobiliui?

Kokios padangos tinka mano automobiliui?

Tinkamai nusipirkti padangas Andrius

Norint pasirinkti tinkamas padangas, nepakanka gamintojo rekomendacijų. Jūs taip pat turite atsižvelgti į savo vairavimo įpročius ir aplinką, kurioje važinėjate.

Stovintys automobiliai Padangų pasirinkimą pirmiausia lemia jūsų automobilio tipas - Nuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Turėtumėte žinoti, kad originalias jūsų automobilio padangas, dar vadinamas „pirmojo montavimo“ padangomis, sertifikavo pats gamintojas. Jis atsižvelgė į šias savybes:

  • ratų arkas;
  • ratlankių matmenis;
  • automobilio greičio galimybes;
  • stabdymą;
  • automobilio svorį.


Ko vertos pirmojo montavimo padangos?

Padangos, vadinamos, pirmojo montavimo padangomis, yra tiesiog originalios padangos, kurias savo automobiliui parinko jo gamintojas. Ar tai – geriausia garantija? Nebūtinai.

Kai kurios padangos buvo sukurtos specialiai gamintojui. Tokios specialiai sukurtos padangos pasižymi specifinėmis savybėmis. Šios savybės apima vidines padangų konstrukcijas, apkrovos indeksą ir greičio indeksą. Šios charakteristikos nurodytos ant padangos šono.

Norėdami keisti padangas, būtinai turite laikytis gamintojo nurodymų.

Europos techninė padangų ir ratlankių organizacija (European Tyre and Rim Technical Organisation, ETRTO) pateikia teorinę lygiavertiškumo matmenų lentelę, kurioje grupuojami didieji padangų gamintojai, nustatomi standartai; ši informacija padeda, pagal padangų standartinį dydį, suderinti pastarąsias su techninėmis automobilio sąvybėmis.


Gamintojo naudojami kriterijai gali skirtis nuo jūsiškių.
Pateikiame dažniausiai naudojamų kriterijų seką:

1. Elgesys kelyje

2. Riedėjimo triukšmas

3. Stabdymas ant sauso kelio

4. Stabdymas ant šlapio kelio

5. Patvarumas

Priežastis paprasta: tris pirmuosius kriterijus vairuotojai dažniausiai priskiria savo... automobiliui! 

Keičiant padangas, niekas jūsų neverčia pasirinkti gamintojo parinktos markės ir modelio padangų. Tiesiog laikykitės specifikacijų, nurodytų jūsų automobiliui.