Praktinis vadovas, padedantis įsigyti tinkamas padangas - Ar geriau įsigyti naudotas aukščiausios kokybės padangas ar naujas, bet pigesnes?

Ar geriau įsigyti naudotas aukščiausios kokybės padangas ar naujas, bet pigesnes?

Tinkamai nusipirkti padangas Edgaras

Atėjo laikas įsigyti naujas padangas. Žinoma, tai reikalauja didelių investicijų, todėl jūs norite surasti geriausią galimą kokybės ir kainos santykį. Įspėjame, kad pasirinkimas yra didelis, kaip ir rizika.

Dviejų padangų palyginimas Rezulteo padės jums apsispręsti ir pasirinkti tarp naudotų aukščiausios kokybės padangų ir pigių naujų padangų. - Nuotraukos © : Fotolia.com/rezulteo.com

Nedidelis biudžetas?

Važinėjimas automobiliu reikalauja pastovių išlaidų, kurios automobilių savininkams nėra itin malonios, bet privalomos. Stabdžių kaladėlių būklė, variklio skysčio lygis, padangos reikalauja nuolatinės priežiūros, kad savo automobiliu galėtumėte važiuoti visiškai saugiai. Ir kai ateina laikas keisti padangas, išleista suma tampa itin skausminga. Tačiau neišvengiama. Akivaizdu, konkurencija padangų rinkoje yra didžiulė, o kainos – labai skirtingos. Net ir padangų srityje tie, kas nori sumažinti dideles išlaidas, gali pasirinkti naudotus gaminius su sąlyga, kad tokios padangos yra nepraradusios savo kokybės iki pavojingos ribos ir užtikrina reikiamą saugumą. Daugybė markių siūlo padangas už nedidelę sumą – tokios kainos gali jus suvilioti. Bet kokiu atveju, RINKITĖS ATIDŽIAI! Būkite informuotas vartotojas.

 

Naujos padangos ir didelis kainų skirtumas...

Padangos yra gaminys, kurių kūrimas ir plėtra reikalauja didelių išlaidų, o gamybos technologijos – labai pažangios. Įsigyjant tokias padangas tenka brangiai mokėti, ypač, jei norite įsigyti vaidinamąsias „Premium“ klasės padangas, pavyzdžiui, MichelinPirelliDunlopContinentalGoodyear ar Bridgestone. Tikriausiai jūs dvejojate, kad siūlomi gaminiai neatitiks norimo efektyvumo, ir kad eksploatacinės savybės tiesiogiai paveiks pirkimo kainą. Nenustebkite sužinoję, kad šis rodiklis gali skirtis 50 % tarp garsaus gamintojo padangų, kurių reputaciją pripažįsta daugelis, ir pigių padangų gamintojų, parduodančių gaminius už gerokai mažesnę kainą. Šioje srityje galima rasti labai daug pasiūlymų, nes vien kiniškų markių padangų yra daugiau nei 300... kurios importuojamos tik į Europą!

 

...bei eksploatacinės savybės

Deja, renkantis naujas padangas būtų pavojinga remtis vien tik kaina. Padangų  ženklinimas turėtų būti vienas pirmųjų ženklų, nurodantis realias padangų eksploatacines savybes bendrąja prasme. Pastebėsite, kad pigiausių padangų įvertinimai yra gerokai prastesni... nors nurodomi vos trys ženklinimo kriterijai. Be duomenų etiketėje, mažesnė sąskaita dažnai rodo prastesnį padangų universalumą. Štai čia ir yra pagrindinė problema: įsivaizduokite padangas, kurios yra pakankamai efektyvios ant sausos kelio dangos ar atsparios riedėjimui... bet tampa labai prastos važiuojant šlapiu keliu. Arba padangas, kurių ilgaamžiškumas yra dvigubai trumpesnis nei naujų aukštos klasės padangų. Arba, priešingai, itin ilgaamžes padangas labai prastų dinaminių savybių kaina. Paminėjome kelias pagrindines problemas, su kuriomis galite susidurti pirkdami neįprastai pigias padangas, kurių kaina proporcinga padangų universalumo ir, tuo pačiu, saugumo lygiui. O blogiausiu atveju – jei gaminys dėvisi labai greitai - jūs visai nesutaupysite pirkdami prasčiausio lygio kiniškas padangas, nes turėsite jas keisti daug greičiau nei galėjote įsivaizduoti.

 

Kodėl neįsigijus dėvėtų aukštos klasės padangų?


Norėtumėte įsigyti aukštos kokybės produktą, bet negalite leisti sau mokėti didelės kainos už naujas „Premium“ klasės padangas? Lieka kita galimybėpasirinkti naudotas aukštos klasės padangas . Kaip naudotų automobilių, taip ir naudotų padangų rinkoje yra didelis pasirinkimas. Šios padangos labai plačiai parduodamos dideliuose platinimo tinkluose, interneto svetainėse ar net automobilių laužo aikštelėse. Šiose vietose aukštos klasės padangos siūlomos už itin konkurencingą kainą.

Deja, čia taip pat galima rasti nemažai trūkumų. Pagal apibrėžimą, padangos yra produktas, kuris dėvisi. Priklausomai nuo nusidėvėjimo lygio, kartais padangos yra akivaizdžiai netinkamos ar net visiškai netinkamos naudoti. Reglamentai nustato, kad grioveliai turi būti mažiausiai 1,6 milimetrų gylio. Su žemiau šios ribos nusidėvėjusiomis padangomis važiuoti draudžiama. Kuo labiau nusidėvėjusi padanga, tuo ji arčiau didžiausio leidžiamo nusidėvėjimo lygio ir tuo trumpiau jūs galėsite jas naudoti. Todėl naudotų padangų kaina dažnai priklauso nuo jų nusidėvėjimo laipsnio ir nuo apytikrio kilometrų, kuriuos dar galės nuvažiuoti padanga, skaičiaus. Ir svarbiausia, nepamirškite patikrinti bendros padangų būklės ir apgadinimų ar netolygaus nusidėvėjimo. Jei juos aptinkate, geriau tokių padangų atsisakykite. Taip pat nepamirškite, kad pagal reglamentus ant tos pačios ašies turi būti montuojamos vienodos padangos (vienodo dydžio, markės ir vienodų matmenų). Ir galiausiai, atminkite, kad senų padangų (daugiau nei penkerių metų) gumos kokybė bus gerokai suprastėjusi. Nepamirškite patikrinti padangų amžiaus.

Ir galiausiai, geros būklės naudotų padangų eksploatacinės savybės bus, be abejo, geresnės ir universalesnės, palyginti su pigiomis naujomis padangomis, tačiau naudotomis aukštos klasės padangomis važinėsite trumpiau nei naujomis aukštos klasės padangomis.

 

Ilgalaikis taupymas?


Taigi, ar pirkti naujas pigias, ar pasirinkti naudotas aukštos klasės padangas? Abiem atvejais būtina išsamiai apžiūrėti ir įsitikinti padangų efektyvumu visose svarbiose situacijose (stabilumas ant sauso kelio, stabilumas ant šlapio kelio, pasipriešinimas riedėjimui, atsparumas dėvėjimuisi, stabdymo efektyvumas važiuojant sausu ir šlapiu keliu, kt.). Iš esmės, naudotos aukštos kokybės padangos dažniausiai yra geresnis pasirinkimas, tačiau tokiu atveju reikėtų itin atidžiai apžiūrėti padangų nusidėvėjimą ir struktūros būklę.

Lieka viena išvada: jei jūsų tikslas yra kaip galima ilgiau išsaugoti aukšto lygio eksploatacines padangų savybes, geriausias sprendimas – rinktis naujas aukščiausios kokybės padangas.

Tačiau pasitaiko atvejų, kai tikslingiau yra pirkti naudotas aukštos kokybės padangas, pavyzdžiui, jei norite įsigyti žiemines padangas, kurias naudosite labai mažai. Tokiu atveju ir net, jei likusi padangų rida yra labai nedidelė, tai bus geras pasirinkimas, kuris jums garantuos efektyvumą ir saugumą.