Praktinis vadovas, padedantis įsigyti tinkamas padangas - Ar galima pakeisti padangų dydį?

Ar galima pakeisti padangų dydį?

Tinkamai nusipirkti padangas Andrius

Norėtumėte įsigyti ne originalių matmenų padangas, nesvarbu, ar ketinate papuošti automobilį, ar paprasčiausiai norite sutaupyti degalų. Atkreipkite dėmesį, kad reikia laikytis griežtų kriterijų, kitaip galite pažeisti griežtas reglamentavimo taisykles ar net sukelti sau pavojų. Šiuo klausimu „Rezulteo“ pozicija labai aiški: laikykitės gamintojo nurodytų matmenų.

Ne originalių matmenų padangos  Norėdami pakeisti savo padangų dydį, turite laikytis tam tikrų taisyklių - Nuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Šis klausimas nuolat iškeliamas forumuose : ar galiu vietoj vieno dydžio padangų naudoti kitų matmenų padangas? Motyvacijos labai skirtingos. Vieni nori savo automobiliui suteikti sportinę išvaizdą, panaudodami didesnio skersmens ratlankius. Kiti argumentuoja norintys sutaupyti degalų, pasirinkę pigesnių matmenų padangas nei originalios. Kad ir kokios būtų priežastys, padangų dydžio keitimas – pavojinga operacija. Ji gali turėti techninių ir reglamentavimo pasekmių, kurių negalima ignoruoti.

 

Autentiški yra tik gamintojo patvirtinti matmenys

Vieninteliai automobilių gamintojai nustato transporto priemonei tinkamus matmenis. Jie atlieka tyrimus bei bandymus ir užtikrina maksimalų eksploatacinių savybių lygį ir saugumą. Nukrypus nuo šių matmenų gali pasikeisti automobilio važiavimo savybės, vadinasi, ir jūsų saugumas. Be to, patikrinus policijai ar atlikdami pirmalaikę techninę apžiūrą  geriausiu atveju gautumėte baudą, o blogiausiu –  nelaimingo atsitikimo atveju draudimas nepadengtų jūsų patirtų nuostolių.

 

Padangų matmenų atitikties taisyklės

Kokių kriterijų reikia laikytis, jei norite pakeisti savo padangų matmenis? Jie yra trys:

  • Naujų matmenų apkrovos ir greičio indeksai turi atitikti ar būti didesni nei originalių padangų.
  • Išorinis padangų diametras turi iš esmės atitikti originalų diametrą, kad būtų išlaikytos automobilio charakteristikos, ypač spidometro tikslumas ir vairavimo pagalbos nustatymai (ABS, ESP…).
  • Erdvė prie ratų arkų turi būti pakankama naujų matmenų padangoms (nepamirškite papildomos erdvės, jei žiemą montuojate grandines). 

Žinokite, kad yra teorinio matmenų atitikimo lentelės, atitinkančios Europos gamintojų organizacijos ETRTO (European Tyre and Rim Technical Organisation) nustatytus kriterijus. Tačiau šios lentelės nėra transformacijos ar „tiuningo“ vadovas.

 

Kaip rasti patvirtintus matmenis?

Šiuo klausimu „Rezulteo“ pozicija labai paprasta: laikykitės gamintojo nurodytų matmenų! Tačiau juos dar reikia rasti…

  • Jūsų automobilio patvirtinti matmenys paprastai yra nurodyti vidinėje vairuotojo durelių pusėje arba prietaisų skydelio techniniuose dokumentuose ir / arba transporto priemonės registravimo dokumentuose.
  • Taip pat galite juos rasti pasinaudoję padangų rodykle, kurią rasite  „Rezulteo“ svetainės pagrindiniame puslapyje.
  • Galiausiai, informaciją galite gauti techninės kontrolės centre, kuris turi oficialią duomenų bazę.

 

„Rezulteo“ padangų rodyklės rodomi rezultatai

„Rezulteo“ puslapis apie padangų matmenisNuotraukos © : rezulteo

Automobiliui BMW Série 3 „Rezulteo“ rodyklė siūlo 6 patvirtintus matmenis, kurių 3 montuojami ant 4 matmenų ratlankių.

 

Plačios padangos: už ir prieš

Platesnės padangos padidina sąlyčio su keliu plotą, vadinasi, sukibimą su sausa kelio danga. Jos taip pat greičiau reaguoja į vairo judesius. Tačiau tokios padangos gali turėti neigiamą įtaką komfortui, sumažintiems šonams prasčiau sugeriant kelio nelygumus, taip pat stabdymui ant šlapio kelio (prasčiau nuteka vanduo) ir degalų sąnaudoms (padidėja pasipriešinimas riedėjimui).