Padangų ženklinimo praktinis vadovas - Padangų ženklinimo tikslai

Padangų ženklinimo tikslai

Padangų ženklinimas: instrukcija

2009 metais Europos Komisija nusprendė įvesti padangų ženklinimą. Įstatymas turi trigubą tikslą: padėti pirkėjui efektyviau pasirinkti padangas, pagerinti saugumą keliuose ir sumažinti su padangomis susijusią aplinkos taršą.

Europeisk märkning av däck Europeisk märkning av däck - Nuotraukos © : Rezulteo

Nuo 2012 m. lapkričio 1 d. visos padangos, skirtos lengviesiems, 4x4, SUV (padidinto pravažumo) automobiliams, furgonams ir krovininiams automobiliams, pagamintos nuo 2012 m. liepos 1 d. ir parduodamos Europos Sąjungoje, privalo turėti standartinę etiketę, kuri informuotų pirkėją apie tris padangų eksploatacines savybes: degalų suvartojimą, stabdymą ant šlapios kelio dangos ir išorinio riedėjimo triukšmo lygį.

Svarbiausias kriterijus Briuseliui – energetinis efektyvumas

Jūs tikriausiai pastebėjote, kad forma ir spalvų kodai primena energijos žymėjimo etiketes esančias ant buitinių prietaisų, automobilių ar būstų aprašymų ir tai ne atsitiktinumas. Šiuo įstatymu Europos teisės aktų leidėjai siekia atkreipti vairuotojų dėmesį į iki šiol ignoruojamą kriterijų – padangų energetinį efektyvumą arba, kitaip tariant, jų indėlį į degalų suvartojimą, o tai reiškią ir į išskiriamo CO2 kiekį.

Naudodamiesi etikete vairuotojai galės lengviau įsigyti padangas, kurios yra gerai vertinamos dėl energetinio efektyvumo. Nauda yra dviguba: sutaupoma degalų ir prisidedama prie pasaulio pastangų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Kiti kriterijai: saugumas ir gyvenimo kokybė

Europinis padangų ženklinimas taip pat atkreipia dėmesį į stabdymą šlapiame kelyje ir išorinį riedėjimo triukšmą, kurie atitinkamai siejami su saugumu ir gyvenimo kokybe.

Europinio padangų žymėjimo dėka, pirkėjai galės naudotis išsamia informacija. Taip pat jie galės patys palyginti padangas remdamiesi kitais kriterijais nei vien tik prekių ženklai ar kaina bei savarankiškai įsigyti padangas.

Daugiau apie tai

>> Europos komisijos tinklapis

Taip pat skaitykite

>> Ženklinimo kriterijai