Padangų dizainas ir gamyba - Kaip gaminamos padangos?

Kaip gaminamos padangos?

Padangų technologija

Protektorius, lamelės, žiedai, karkasas… Tai – žodžiai, kuriuos reikia žinoti kalbant apie padangų struktūrą.

Kompiuteriu sukurtos padangos Padangos yra gerokai sudėtingesnės struktūros nei atrodo. - Nuotraukos © : All Rights Reserved

Padangos yra kompleksinis produktas. Jos yra sudėtingas gumos, plieno kabelių ir tekstilės pluošto, pvz., nailono ar poliesterio, mišinys.  Šios medžiagos – ne suklijuotos, bet sulydytos cheminės reakcijos, paprastai vadinamos vulkanizavimu, metu. Pažvelkime iš arčiau į kiekvieną iš šių elementų. 

 

Sandarumo sluoksnis

Oro kamera jau senokai nebenaudojama. Dabar ją pakeitė itin nepralaidus orui plonas sintetinio kaučiuko sluoksnis.

 

Karkasas su tiesiais lankais (arba karkaso sluoksnis)

Tai – padangos griaučiai. Jie sudaryti iš tekstilinio pluošto kabelių, išdėstytų ant tiesių lankų ir sujungtų su kaučiuku. Šie kabeliai yra pagrindinis padangos struktūros elementas, jie padeda atlaikyti jos struktūrą.

 

Žiedas

Jis padeda suformuoti padangą. Žiedas prispaudžia padangą prie  ratlankio. Jis gali atlaikyti labai didelę jėgą.

 

Apatinės dalies užpildymas (arba dalies sukabinimas)

Tai – su ratlankiu besiliečianti padangos dalis. Jos vaidmuo yra užtikrinti sandarumą ir perduoti automobilio įsibėgėjimą ir stabdymą.

 

Šoninė sienelė

Tai yra šoninė padangos dalis. Iš lanksčios gumos pagamintos šoninės sienelės saugo padangą nuo smūgių, kurie galėtų sugadinti karkasą (smūgių į šaligatvius ir kt.). Ant jų pateikiamos padangos žymės.

 

Diržo sluoksniai

Jie uždengia viršutinius sluoksnius ir stabilizuoja padangos profilį važiuojant dideliu greičiu bei sumažina šilumą. Šie sluoksniai turi kabelius, paprastai nailoninius, uždėtus taip, kad neišsitemptų veikiant išcentrinei jėgai.

 

Viršutiniai sluoksniai

Viršutiniai sluoksniai, kurie turi plonas ir tvirtas plienines vielas, susikerta įstrižai ir yra vienas su kitu sujungti.  Vielos, susikertančios su karkasu, „nupiešia“ trikampių, užtikrinančių viršutinės padangos dalies tvirtumą, tinklą.

 

Protektorius

Ši padangos dalis liečiasi su kelio paviršiumi. Protektorius turi būti atsparus itin stiprioms jėgoms. Gumos mišinys, iš kurio jis padarytas, privalo sukibti su bet kokio tipo keliu, būti atsparus dėvėjimuisi, trinčiai ir smarkiai neįkaisti.

 

Raštas

Protektoriaus kanalai ir grioveliai padeda nuo kelio pašalinti vandenį. Jų dydis priklauso nuo padangos tipo.