Praktinis vadovas, padedantis tinkamai prižiūrėti padangas - Patikrinkite atsarginį ratą

Patikrinkite atsarginį ratą

Padangų priežiūra

Dažnai pamirštama atsarginės padangos priežiūra labai svarbi, kad prakiurus padangai ji tinkamai atliktų savo vaidmenį.

Atsarginis ratas Geros būklės atsarginis ratas ir atitinkami įrankiai labai praverčia prakiurus padangai - Nuotraukos © : All Rights Reserved

Daug automobilių vairuotojų nežino, kurioje vietoje yra jų automobilio atsarginė padanga. Vieną dieną prakiurus padangai šis nežinojimas gali labai suerzinti... Prieš ilgesnę kelionę pirmiausiai reikia įsitikinti, kur ji yra.

Atsarginės padangos vieta

Dauguma atsarginių ratų yra bagažinės grindyse. Kai kurios padėtos po automobiliu pritvirtintoje dėžėje. Šiuo atveju reikėtų reguliariai patikrinti dėžės prijungimo sistemos būklę, nes ji gali surūdyti ir užstrigti.

Jei turite siaurą atsarginę padangą

Vis labiau besiskiriantis padangų dydis daugumą gamintojų paskatino pasirinkti siauro tipo atsarginę padangą. Dėl mažo pločio jos lengvai telpa bagažinės grindyse. Tačiau yra ir neigiama pusė : šis ratas nėra toks kokybiškas kaip įprasta padanga. Juo galima važiuoti tik iki 80 km/val. greičiu (kaip nurodyta lipduke ant ratlankio) ir vairuoti labai atsargiai. Iš tiesų dėl siauro pločio atsarginė padanga skiriasi nuo kitų trijų automobilio padangų. Jei siaura atsarginė padanga montuojama dešinėje pusėje, reikia itin atsargiai daryti posūkius į kairę ir atvirkščiai, ypač lyjant.

H2: Atsarginės padangos priežiūra

Atsarginė padanga yra „penktasis ratas“, ji yra tokia pat, kaip kitos padangos, todėl turi būti reguliariai tikrinama.

  • Slėgio kontrolė: kartą per mėnesį, kaip ir kitų padangų.
  • Bendra būklė: jei Jūsų automobiliui daugiau nei penkeri metai, patikrinkite, ar dėžė nespaudžia atsarginės padangos. Jei taip, tuomet pasukite ratą, kad kontakto zona nebūtų visada ta pati.

„rezulteo“ patarimas: atidžiai veržkite ratus ir apsaugos nuo vagių įtaiso veržles! Jei paskutinį kartą ratai buvo priveržti pneumatiniu atsuktuvu, patikrinkite, ar varžtai ne per stipriai priveržti. Kitaip vieną dieną prakiurus padangai galite jų neatsukti… Jei padangoje įrengta apsaugos nuo vagių veržlė, patikrinkite, ar automobilyje yra išmontavimo įvorė.

Taip pat skaitykite
>> Padangų slėgis: tikrinti kartą per mėnesį
>> Kaip pamatuoti padangų nusidėvėjimą?
>> Išmokite nustatyti nenatūralų dėvėjimąsi
>> Sukeiskite padangas, kad jos mažiau dėvėtųsi
>> Kada reikia keisti padangas?
>> Padangų montavimas: ką reikia žinoti
>> Padangų balansavimas ir suvedimas