Praktinis vadovas, padedantis tinkamai prižiūrėti padangas - Padangų balansavimas ir suvedimas

Padangų balansavimas ir suvedimas

Padangų priežiūra

Šios dvi operacijos būtinos jūsų saugumui, komfortui ir padangų bei automobilio konstrukcijos ilgaamžiškumui užtikrinti.

Padangų balansavimo tikrinimas Specialisto tikrinamas padangų balansavimas - Nuotraukos © : Rezulteo

Balansavimas ir suvedimas – tai dvi  pagrindinės operacijos, kurios leidžia optimizuoti padangų našumą. Jos atliekamos montuojant padangas ir, prireikus, gali būti pakartotos.

Padangų balansavimas

Subalansuota padanga sukasi aplink savo ašį nesukeldama vibracijos dėl gero svorio pasiskirstymo. Siekiant gerai subalansuoti, ant tam tikrų ratlankio taškų uždedami svarmenys. Šią operaciją atlikti gali tik specialistas, nes jai reikia specialios įrangos.

Tinkamas subalansavimas suteikia:

  • Geresnį važiavimo komfortą;
  • Didesnį padangos ilgaamžiškumą;
  • Mažesnę automobilio mechanizmų apkrovą.

Suvedimas

Ratų suvedimo tikslas yra optimizuoti automobilio reguliuojamus kampus  ir atlikti derinimus (ašių, važiuoklės, kėbulo išlinkimas, lygiagretumas), atsižvelgiant į gamintojo duomenis ir padangų nusidėvėjimą.

Kiekvienas automobilis turi tikslius suvedimo parametrus, nustatytus automobilio gamintojo. Jų reikia griežtai laikytis, kad automobilis atitiktų stabilumo, vairavimo tikslumo reikalavimus ir būtų išvengta nenatūralaus padangų nusidėvėjimo.

Taip pat skaitykite
>> Patikrinkite atsarginę padangą
>> Padangų slėgis: tikrinti kartą per mėnesį
>> Kaip pamatuoti padangų nusidėvėjimą?
>> Išmokite nustatyti nenatūralų dėvėjimąsi
>> Sukeiskite padangas, kad jos mažiau dėvėtųsi
>> Kada reikia keisti padangas?
>> Padangų montavimas: ką reikia žinoti

„rezulteo“ patarimas: vibruojantis vairas rodo, kad ratai išsibalansavo. Ilgai nedelskite: kuo greičiau subalansuokite ratus pas specialistą!