Praktinis vadovas, padedantis tinkamai prižiūrėti padangas - Kelerių metų padangas reikia keisti?

Kelerių metų padangas reikia keisti?

Padangų priežiūra

Padangos – tai automobilio dalis, kuri ne tik dėvisi važiuojant, bet ir sensta. Bėgant metams pasikeičia jų sudedamosios dalys ir sumažėja eksploatacinės savybės. Todėl dauguma gamintojų automobilių vairuotojams rekomenduoja tikrinti padangas vieną kartą per metus po penkerių metų naudojimo ir pakeisti jas, kai pasiekiamas 10 metų limitas.

Pasenusios padangos Padangos su įtrūkimais ant šonų - Nuotraukos © : Philboy - Caradisiac

Nepainiokite dėvėjimosi ir senėjimo

Padanga sudaryta iš daugybės medžiagų (gumos, plieninių kabelių, tekstilės pluošto ir kt.), kurių kokybė tiesiogiai įtakoja eksploatacines padangos savybes.  Tačiau laikui bėgant šių sudedamųjų dalių savybės keičiasi.

 Šie pokyčiai priklauso nuo daugelio elementų:

  • Klimato sąlygų: net jei guma atspari dideliems temperatūros pokyčiams, itin šaltoje ar labai šiltoje aplinkoje ji sensta greičiau.
  • Laikymo sąlygų: drėgmė, vėdinimas, šviesa, temperatūra, tirpiklių poveikis – daugybė parametrų įtakoja laikymo aplinką bei kokybę ir tuo pačiu padangos ilgaamžiškumą. Jau nekalbant apie tai, kokiu būdu laikomos padangos. 

  • Naudojimo sąlygų: žinoma, padangų ilgaamžiškumas priklausys nuo apkrovos (greičio, įsibėgėjimo, stabdymo ir kt.), nuo slėgio bei priežiūros kokybės…

Todėl sudėtinga nurodyti rekomenduojamą padangų naudojimo trukmę.

 

Kasmetinis patikrinimas po penkerių metų

Geriausia reguliariai tikrinti savo padangas ir įsitikinti, ar jos nepažeistos ir ar nėra  pirmalaikio susidėvėjimo ar senėjimo požymių: deformacijos ar įtrūkimų ant protektoriaus, pečių ar šonų.

Vis dėlto, dauguma gamintojų rekomenduoja tikrinti padangas kiekvienais metais po penkerių naudojimo metų ir keisti 10 metų bei senesnes padangas, net jei jos nepasiekė leidžiamo nusidėvėjimo limito.