Žieminių padangų praktinis vadovas - Žieminės padangos? Jos man per brangios!

Žieminės padangos? Jos man per brangios!

Jūsų padangos žiemą

Netikėkite tuo. Laiku keisdami vasarines ir žiemines padangas iš tiesų nesudėvite daugiau gumos.

Žieminės padangos Naujų žieminių padangų protektoriaus apžvalga - Nuotraukos © : All Rights Reserved

Žinoma, perkant keturias žiemines padangas, ar net keturis papildomus ratlankius reikia didelių investicijų. Bet kalbama apie bendras, o ne papildomas finansines išlaidas.

Visų pirma, žieminių padangų kaina tik truputį didesnė nei vasarinių: vidutiniškai 30 %, atsižvelgiant į matmenis, markes ir kategorijas.

Antra, važiuodami žieminėmis padangomis jūs nedėvite vasarinių padangų. Jei žiemines padangas naudojate penkis mėnesius (nuo lapkričio iki kovo), pailginate vasarinių padangų naudojimo laiką. Rezultatas: turint omenyje, kad automobilio vairuotojas keičia padangas vidutiniškai kas trejus metus, laiku keisdamas vasarines ir žiemines padangas jis galės tenkintis ta pačia rida bei nauju vasarinių ir žieminių padangų komplektu kas šešerius metus (žr. paryškintą tekstą).

Be to, ar neverta tiek investuoti, kad saugiai važiuotumėte sudėtingomis oro sąlygomis pasižyminčiu sezonu? Numatę tai biudžete, užsitikrinsite savo ramybę. Pagal „Padangų barometro“ atliktą apklausą, 85 % vairuotojų pripažįsta, kad nerimas, susijęs su važiavimo sąlygomis žiemą, padidina nelaimingų atsitikimų riziką.

 

Mokėkite už žiemines padangas mažiau

Žiemą važiuojame lėčiau. Dėl to, norėdami sumažinti savo investicijų kainą, jūs galite pasirinkti žiemines padangas su mažesniu greičio indeksu nei vasarinių padangų. Rekomenduojama pasirinkti ne daugiau kaip vienu greičio indeksu mažesnes padangas. Pavyzdžiui, nuo W (270 km/val.) pereiti prie V (240 km/val.).

Ar žieminės padangos susidėvi greičiau?

Ne visiškai. Žiemos sąlygomis žieminių padangų guma neturi įtakos nusidėvėjimo lygiui. Priešingai, padangos dėvisi greičiau, jei jos naudojamos aukštesnėje nei 7 °C temperatūroje. Taip pat vasarinės padangos, naudojamos žiemos sąlygomis, dėvisi greičiau, nes yra intensyviau naudojamos: dažniau stabdoma, slystama, palaikoma kryptis, čiuožiama pradėjus važiuoti…