Žieminių padangų praktinis vadovas - Važiavimas žiemą

Važiavimas žiemą

Jūsų padangos žiemą Andrius

Šviežias sniegas, pažliugęs sniegas, ledas: net jei jūsų žieminės padangos pasižymi puikiu sukibimu ir trauka, savo važiavimo stilių turite pritaikyti prie kelio dangos. Pateikiame kelis pagrindinius patarimus.

Kelias žiemą Vairuojant žiemą reikia greitos reakcijos - Nuotraukos © : All Rights Reserved

Žinokite savo ribas

 Geras vairuotojas ne tas, kuris savo automobiliu greitai važiuoja, o tas, kuris stengiasi neprarasti kontakto su keliu. Todėl pagrindinė žiemos taisyklė – sumažinti greitį

 

Numatykite stabdymą

Kai kelio danga slidi, staigiai stabdant neišvengiamai prarandama automobilio kontrolė.  Kad nepatektumėte į tokią situaciją, išlaikykite saugų atstumą ir venkite staigių posūkių.


Įsibėgėkite švelniai!

Kita taisyklė: įsibėgėkite pamažu, kad išvengtumėte varomųjų ratų slydimo. Jei jaučiate, kad praradote sukibimą, padidinkite greitį. Ratų jėga netrukus sumažės ir vėl sugrįš sukibimas. Taip pat elkitės ir važiuodami stačiu šlaitu.

 

Lengvumas posūkiuose

Čia taip pat svarbiausia viską numatyti iš anksto. Sulėtinkite prieš posūkį, kol kelias dar yra tiesus. Sumažinę greitį darykite posūkį, lengvai sukdami vairą. Atlikę posūkį, greitį didinkite palaipsniui, be staigių pedalo spustelėjimų.

 

Ką daryti praradus sukibimą?

Jei, nepaisant šių atsargumo priemonių, automobilis pradeda slysti, jūs vis dar turite galimybę atgauti kontrolę. Su viena sąlyga: niekada nenuleiskite akių nuo kelio. Nes jei pasitaikys kliūtis, didelė tikimybė, kad į ją atsitrenksite... 

> Automobilis su priekiniais varomaisiais ratais

  • Jei automobilio kontrolę praradote dėl staigaus stabdymo, atleiskite stabdžio pedalą.
  • Jei priekiniai ratai prarado kontaktą su keliu, pamažu atleiskite greičio pedalą ir spauskite sankabos pedalą, kad suteiktumėte daugiau svorio priekiniai ašiai.
  • Atgavę automobilio kontrolę, pasirinkite tinkamesnį važiavimo būdą!

> Automobilis su galiniais varomaisiais ratais

  • Jei automobilio kontrolę praradote dėl staigaus stabdymo, visiškai atleiskite stabdžio pedalą.
  • Jei galiniai ratai prarado sukibimą, stenkitės greičio ir sankabos pedalais jį susigrąžinti.
  • Norėdami visiškai atgauti automobilio kontrolę, švelniai pasukite vairą ta kryptimi, kuria norite važiuoti.
  • Atgavę automobilio kontrolę, toliau važiuokite protingai pasirinktu greičiu!

 

 

Su ar be sukibimo kontrolės?

Vis daugiau automobilių įrengiama sukibimo kontrolės sistema (ASR). Pradedant važiuoti ji sumažina sukimo momentą ratui, kuris pradeda slysti. Ji taip pat pagerina įsibėgėjimą apsnigta ar apledėjusia kelio danga. Tačiau kartais atsitinka taip, kad varomasis ratas taip pat praranda sukibimą. Tokiu atveju, ASR sumažina variklio galingumą, kol atsistato ratų sukibimas. Jei kelio danga ypač slidi, slydimo riba gali būti tokia maža, kad nebepakanka sukimo momento automobiliui įsivažiuoti. Tuomet vienintelė išeitis – išjungti ASR.