Žieminių padangų praktinis vadovas - Sniego grandinių pasirinkimas

Sniego grandinių pasirinkimas

Jūsų padangos žiemą

Kopėčių tipo, kryžmos, greitai uždedamos grandinės: „rezulteo“ patars, kokio tipo grandinės tinka Jūsų poreikiams.

Sniego grandinės Sniego grandinės tvirtinamos įvairiomis tvirtinimo sistemomis - Nuotraukos © : All Rights Reserved

Važiuojant kalnuotoje vietovėje, apsnigta arba apledėjusia kelio danga, ne visada užtenka paprastų žieminių padangų. Kartais tenka panaudoti sniego grandines. Štai keli modeliai, kuriuos galite rasti rinkoje.

> Kopėčių tipo grandinės

 

Kopėčių tipo grandinėsNuotraukos © : www.mtk-auto.fr
Kaip rodo pats pavadinimas, šias grandines sudaro lygiagrečios juostos, išdėstytos ant padangos protektoriaus. Jei teisingas įsibėgėjimas, stabdymas ir manevravimas atliekamas be išilginių juostų.

„Rezulteo“ nuomonė. Kopėčių tipo grandinės tinka kelio dangai su nestoru sniego sluoksniu. Tačiau važiuojant storu sniego sluoksniu jų galimybės ribotos.

> Kryžmos grandinės

Kryžminės grandinės padangomsNuotraukos © : www.mtk-auto.fr
Sudarytos iš kelių grandžių, susikertančių ant protektoriaus, šios grandinės suteikia puikų sukibimą. Jos efektyvios ir įsibėgėjant, ir stabdant. Jos neturi didelės įtakos važiavimo komfortui, nes vibracija sumažinta iki minimumo.

„Rezulteo“ nuomonė. Pasirinkite plieninėmis jungtimis sustiprintas kryžmines grandines. Jos teikia geresnį sukibimą už nedidelį kainos skirtumą.

 

> Greitai uždedamos grandinės

Greitai uždedamos grandinės padangomsNuotraukos © : www.mtk-auto.fr
Šio tipo grandinių uždėjimą palengvina ant ratlankio tvirtinamas adapteris. Jis uždeda grandines į vietą, kai automobilis pradeda važiuoti.

„Rezulteo“ nuomonė. Praktiškos, greitai uždedamos grandinės vis dar yra brangios, gana didelės ir ne tokios efektyvios kaip tradicinės.

 

> Kokios naudojamos tvirtinimo detalės?

Visiems trims modeliams gamintojai naudoja du tvirtinimo tipus. Tai lankas ir lynas. Trumpai pristatysime šiuos mechanizmus. 

> Tvirtinimas lanku

Jį sudaro už padangos dedamas plieninis lankas. Grandines, uždedamas ant rato, įtempia išorinėje rato pusėje esanti grandinė.

„Rezulteo“ nuomonė. Tokį mechanizmą gana sudėtinga uždėti. Todėl labai svarbu iš anksto pasipraktikuoti.

> Tvirtinimas lynu 

Jos palieka ratus laisvus ir uždedant užima gana daug vietos. Grandinės su lynu uždedamos gana greitai (vidutiniškai per penkias minutes)… su sąlyga, kad pabandysite tai padaryti prieš prasidedant žiemos sezonui.

„Rezulteo“ nuomonė. Šie modeliai labiausiai paplitę ir pigiausi rinkoje. Jie gana lengvai uždedami, jei iš anksto susipažinote su sistema.

 Taip pat skaitykite

>> Kam reikalingos sniego „kojinės“?