Žieminių padangų praktinis vadovas - Šiaurės šalių, kalnų, dygliuotos padangos, padangos visiems sezonams: pasirinkite savo žiemines padangas

Šiaurės šalių, kalnų, dygliuotos padangos, padangos visiems sezonams: pasirinkite savo žiemines padangas

Jūsų padangos žiemą Edgaras

Žieminės padangos skirstomos į kelias kategorijas. Mes jums jas pristatysime ir padėsime pasirinkti padangas, labiausiai pritaikytas prie jūsų vairavimo būdo ir aplinkos sąlygų.

Žieminės padangos ant sniego Žieminės padangos pasirenkamos atsižvelgiant į aplinkos, kurioje jūs važiuojate, sąlygas - Nuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Temperatūros klausimas

Kai pagal reglamento nuostatus atliekama ką tik įsigyto automobilio techninė apžiūra, didžiausia tikimybė, kad jūsų automobilis bus su vasarinėmis padangomis, labiausiai pritaikytomis švelnioms oro sąlygoms, kai temperatūra niekada labai žemai nenukrenta. Tokiu atveju optimalus eksploatacinių savybių lygis išlieka aukštas net ir lyjant tuo atveju, jei termometro stulpelis žemai nenusileidžia. Eksploatacinių savybių lygis sumažėja, oro temperatūrai nukritus žemiau 7 °C: vasarinių padangų guma kietėja ir praranda savo efektyvumą. Regionuose, kur termometras retai pasiekia šį lygį, galima sakyti, kad tokių padangų užtenka. Jei gyvenate šaltame regione, kur reguliariai sninga, arba kalnuose, tuomet jums labai svarbi pritaikyta padangų įranga. Taip pat reikia žinoti, kokios padangos atitiktų jūsų poreikius.

 

Skirtingos žieminių padangų variacijos

Yra daugybė žieminių padangų variacijų, net tiems, kurie žieminėmis padangomis linkę vadinti visas šaltajam metų laikui skirtas padangas.


Padangos 4 sezonams ar visiems sezonams skirtos padangos

Kaip kompromisas tarp vasarinių ir žieminių padangų visų pirma yra padangos keturiems sezonams (dar vadinamos padangomis visiems sezonams). Tai produktas, išliekantis efektyvus skirtingomis naudojimo sąlygomis. Tačiau iškyla viena problema: tokios padangos nėra nei itin veiksmingos kaip vasarinės padangos, kai temperatūra yra švelni, nei itin efektyvios kaip žieminės padangos, temperatūrai nukritus žemiau. „Keturiems sezonams skirtos padangos itin paplitusios JAV, kur automobilių vairuotojų vairavimo ritmas paprastai yra ne toks dinamiškas kaip Europoje“, – sako Dominique Aimon, „Michelin“ mokslo ir technikos komunikacijų vadovas. Tačiau jos negali pakeisti žieminių padangų esant itin žemai temperatūrai, kai kelias padengtas ledu ar sniegu. Trumpai tariant, šiltuoju metų laiku geriau važiuoti vasarinėmis padangomis, o atšalus orams naudoti tikras žiemines padangas, nes taip užtikrinamos geriausios eksploatacinės savybės posūkiuose, stabdant, padangos lėčiau dėvisi ir sumažina degalų sąnaudas. Be to, visiems sezonams skirtos padangos dažniausiai padidina degalų sąnaudas ir pasižymi prastesnėmis stabdymo savybėmis daugelyje situacijų. Todėl atkreipkite dėmesį į šias savybes rinkdamiesi „tikras“ žiemines padangas.

 

Žieminės padangos ir kalnų padangos: M+S žymėjimas ir logotipas 3PMSF, geriausias pasirinkimas švelniai žiemai

Techniškai, ant žieminių padangų šono turi būti žymė „M+S“. Tačiau vien šis žymėjimas negali garantuoti, kad žieminė padanga bus efektyvi, nes nėra jokio reglamento, kuris reikalautų papildomų testų prieš dedant šią žymę ant padangos. Pvz., dauguma padangų visiems sezonams turi šią žymę ant šono, tačiau realiomis žiemos sąlygomis jos yra neefektyvios. Norėdami būti tikri, kad jūsų žieminės padangos yra efektyvios, turite įsitikinti, ar yra kita žymė „3PMSF“. Norint žymėti padangą šia žyme, reikia atlikti išsamius padangos bandymus, kurių metu tikrinamas jų efektyvumas net pačiomis atšiauriausiomis važiavimo sąlygomis. Labai daug gamintojų siūlo tokio tipo žiemines padangas (M+S, 3PMSF) ir net, jei jų eksploatacinės savybės šiek tiek skiriasi, jos visos gali pasiūlyti optimalias eksploatacines savybes, kai temperatūra nusileidžia žemiau 7 laipsnių. Jų gumos sudėtis skiriasi nuo vasarinių padangų gumos ir nepraranda lankstumo per didelius šalčius, tuo tarpu vasarinės padangos tokiomis sąlygomis kietėja. Labai skiriasi jų kanalų sistema, skirta vandeniui ir sniegui nuo kelio šalinti. Žieminių padangų struktūra pasižymi puikiu sukibimu net itin prastomis oro sąlygomis. Ir nemanykite, kad žieminės padangos efektyvios tik ant sniego: vos tik temperatūra nukrenta žemiau 7 laipsnių padalos, jos stabdo geriau ir yra stabilesnės už vasarines padangasNet ant sauso ir neapsnigto asfalto.

 

Kada reikia žieminių padangų?

Net jei gyvenate pietų Europoje, kartais prireikia žieminių padangų: dar kartą pakartosime, kad jos puikiai tinka važiuoti sausu asfaltu, kai oro temperatūra – vos keli laipsniai šilumos. Jos leis išlaikyti jums geriausią automobilio kontrolę ir nepraras efektyvumo, jei termometras dieną pasieks ar viršys 10 laipsnių. Akivaizdu, kad jos tampa gyvybiškai svarbios vos tik jūs patenkate į šaltesnio klimato zoną vykdami slidinėti ar kalnuotuose regionuose. Jų guma prilimpa prie kelio minusinėje temperatūroje, o grioveliai pritaikyti važiuoti per sniegą ir ledą. Būkite atsargūs, jei manote, kad galite leisti sau vasarinėmis padangomis vykti slidinėti ir užsidėti sniego grandines, kai važiavimo sąlygos tampa pernelyg komplikuotos: su grandinėmis jūs negalėsite važiuoti didesniu nei 50 km/val. greičiu ir vos tik jas nusiimsite, jūsų automobilis taps sunkiau valdomas. „Ant šalto ir drėgno asfalto stabdymo kelias gali padvigubėti. O ant sniego ir ledo jis gali būti net aštuonis kartus ilgesnis“, – tvirtina Dominique Aimon. Apibendrinant galima pasakyti, kad esant klasikiniam vakarų Europos klimatui, rekomenduojama važiuoti vasarinėmis padangomis ir montuoti žiemines vos tik temperatūra nukrenta žemiau 7 laipsnių. Net jei jūsų regione sninga retai ir jūs neketinate važiuoti per didelius šalčius ar į kalnuotas vietoves. Ir jei naudojate pernykštes padangas, nepamirškite būtinai patikrinti jų slėgį , kuris laikui bėgant galėjo sumažėti. Reikia pažymėti, kad kai kuriose Europos šalyse šaltuoju metų laiku žieminės padangos yra privalomos (Vokietijoje, Italijoje, kt.). Tačiau priklausomai nuo geografinės padėties, jums gali prireikti kitų rūšių žieminių padangų...

 

Šiaurės šalių padangos – atšiauresnėms žiemoms

Jei gyvenate šaltame regione, kalnuose ar dažnai vykstate čiuožinėti, greičiausiai pakaks žieminių padangų (M+S, 3PMSF), kad įveiktumėte bet kokią situaciją. Tačiau kai kurie gyvena gerokai šaltesniuose regionuose, kur gausiai prisninga, o važiavimo sąlygos – pačios sudėtingiausios. Kai sniego ir ledo yra gerokai daugiau, reikalinga kita padangų klasė. Tokios padangos dažnai naudojamos žiemą šiaurės šalyse, tačiau yra ne tokios komfortiškos kaip vasarinės ar žieminės padangos važiuojant juodu asfaltu. Šiaurės šalių padangos skirtos naudoti šiek tiek kitomis sąlygomis nei kalnų padangos. Šių padangų gumos mišinys leidžia atlaikyti itin neigiamą temperatūrą. Jų kryptinis profilis ir didelis lamelių skaičius suteikia neprilygstamą stabilumą ant ledo ir storo sniego sluoksnio. Tačiau jos yra ne tokios komfortiškos kaip klasikinės žieminės padangos ant sauso ar drėgno asfalto ir prisideda prie didesnio degalų suvartojimo. Atkreipkite dėmesį, kad šiaurės šalių padangų variantai gali būti ir itin radikalūs, su metaliniais dygliais protektoriuje, kurie sukuria geriausią sukibimą su ledu. Tačiau tokiu atveju itin sudėtinga važiuoti asfaltu: padangos labai greitai dėvisi, sumažėja stabilumas kelyje, padidėja degalų sąnaudos, o kai kuriose šalyse jos gali būti griežtai draudžiamos (arba nustatyti griežti naudojimo laiko apribojimai). Šiaurės šalių padangos, beveik nenaudojamos daugumoje Europos šalių, turi būti naudojamos tik nuolat važiuojant per ledą ir sniegą. Juolab, jei pasirinksite dygliuotas šiaurės šalių padangas.

 

Padangų pritaikymas prie klimato sąlygų

Apskritai, universaliausios yra žieminės kalnų padangos (3PMSF). Nebent jūs gyvenate šalyje, kur temperatūra niekada nenukrinta žemiau 7 laipsnių (ištisus metus naudojamos vasarinės padangos), ar, priešingai, kur žiemos yra ypač stiprios, o keliai gausiai padengti sniegu bei ledu. Pastaruoju atveju reikalingos šiaurės šalių padangos arba dygliuotos šiaurės šalių padangos. Trumpai tariant, viskas priklauso nuo jūsų geografinės padėties ir žiemos kelionių.