Žieminių padangų praktinis vadovas - Padangos, skirtos važiuoti sniegu, žieminės padangos, dygliuotos padangos, grandinės: visa įranga, skirta įveikti sniegą ir ledą

Padangos, skirtos važiuoti sniegu, žieminės padangos, dygliuotos padangos, grandinės: visa įranga, skirta įveikti sniegą ir ledą

Jūsų padangos žiemą

Ar yra skirtumas tarp padangų, skirtų važiuoti per sniegą, ir žieminių padangų? Ar visur galima važiuoti su dygliuotomis padangomis? Kada reikia naudoti sniego grandines? Viskas, ką turite žinoti apie automobilių įrangą žiemos sąlygoms įveikti.

Žieminių padangų atspaudas Išsamus žieminių padangų gidas! - Nuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Žiemos įranga

 

 

ŽIEMINĖS PADANGOS: efektyvios, kai temperatūra nukrinta žemiau 7 °C

Padangos visiems sezonamsNuotraukos © : All Rights Reserved
Padangos, skirtos važiuoti per sniegą ar žieminės padangos? Iš tiesų alternatyva neegzistuoja. Prancūzijoje padangų, skirtų važiuoti per sniegą, nėra. Vienintelės padangos, leidžiančios saugiai įveikti sunkias sezono sąlygas – ir lietų, ir vėją, ir sniegą ar ledą – yra žieminės padangos.

Žieminės padangos nuo vasarinių skiriasi gumos sandara ir protektoriaus raštu. 
Guma. Žieminės padangos pagamintos iš gumos mišinio, kuris išlieka lankstus žemoje temperatūroje ir pagerina sukibimą su slidžiu keliu.
Protektorius. Žieminių padangų protektoriuje daugiau įpjovų, o tai suteikia geresnį sukibimą, pagerina stabdymą ir sumažina akvaplaningo pavojų.

Taip pat skaitykite:

 

ŠIAURĖS ŠALIŲ PADANGOS: skirtos įveikti ekstremalias žiemos sąlygas

Šiaurės šalių padangosNuotraukos © : All Rights Reserved
Šiaurės šalių padangos skirtos važiuoti žemesnėje nei -10 °C temperatūroje ir apsnigtais keliais kelis mėnesius per metus. Mūsų platumose jos nėra plačiai naudojamos, išskyrus kalnuotas vietoves.

Taip pat skaitykite:


DYGLIUOTOS PADANGOS: jų naudojimas yra reglamentuojamas

Dygliutos padangosNuotraukos © : All Rights Reserved
Dygliuotos padangos yra žieminės arba šiaurės šalių padangos su metaliniais dygliais, skirtais užtikrinti puikų sukibimą su apsnigtu ir apledėjusiu keliu.

Jų naudojimas draudžiamas ir griežtai reglamentuojamas daugelyje Europos šalių. Prancūzijoje dygliuotomis padangomis galima važiuoti nuo lapkričio 11 dienos iki paskutiniojo kovo sekmadienio. 

Taip pat skaitykite:

 

PADANGOS VISIEMS SEZONAMS: kai žiema švelni

Padangos visiems sezonams žiemąNuotraukos © : All Rights Reserved
Šiaurės Amerikos rinkai skirtos padangos visiems metų laikams, dar vadinamos „All Season“ arba „All Weather“, siūlo kompromisą tarp vasarinių ir žieminių padangų. Jų važiavimo savybių efektyvumas žiemą didesnis nei vasarą, bet jos mažiau efektyvios nei žieminės padangos. Jos tinkamos naudoti regionuose, kur žiemos ne tokios atšiaurios.

Taip pat skaitykite:

 

SNIEGO GRANDINĖS:  kai kuriose situacijose – privalomos

SNIEGO GRANDINĖSNuotraukos © : All Rights Reserved
Atsargumo dėlei bagažinėje reikia turėti sniego grandines, nes jos gali praversti, kai netikėtai daug prisninga ar važiuojant kalnų keliais, bandant išvengti slydimo, pavyzdžiui, norint pasiekti slidinėjimo kurortą. Grandinės padidina padangų trauką ir sukibimą su apsnigtu keliu.
Prancūzijoje sniego grandines privaloma naudoti ten, kur yra kelio ženklas B 26.

Taip pat skaitykite: