Žieminių padangų praktinis vadovas - Kada reikia naudoti grandines?

Kada reikia naudoti grandines?

Jūsų padangos žiemą Edgaras

Uždėję automobiliui žiemines padangas, daugeliu atvejų galite važiuoti saugiai ir nenusižengti reikalavimams. Tačiau tai dar nereiškia, kad neturite vežiotis bagažinėje grandinių, kurios praverstų ekstremaliose situacijose. Ypač kalnuose.

Automobilių sniego grandinės Sniego grandinės labai praverčia važiuojant per stiprų snigimą ir kalnuose - Nuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Ką sako reglamentai

Kelio ženklai prie apsnigto kelioNuotraukos © : ©istockphoto - ermingut

Vis labiau populiarėjant žieminėms padangomssniego grandinės naudojamos rečiau. Iš tiesų, daugeliu atvejų pakanka šio tipo padangų sukibimo ir traukos savybių. Be to, kelio ženklas B26 įspėjantis, kad kai kuriuose kelio ruožuose būtina naudoti sniego grandines, leidžia išimtis automobiliams su žieminėmis padangomis.

Reglamentas dėl žieminių padangų, sniego grandinių ir dygliuotų padangų Europoje

 

Apsaugos priemonė

Sniego grandinių įrengimasNuotraukos © : All Rights Reserved
Ar esant tokioms sąlygoms vis dar būtina naudoti grandines? Taip, žiemą atsargumo dėlei bagažinėje reikėtų vežiotis grandinių rinkinį. Ši atsargumo priemonė padės jums įveikti kelią netikėtai ir gausiai prisnigus bei tęsti kelionę nelaukiant, kol keliai bus nuvalyti. Ypač jei esate kalnų kelyje ant stataus šlaito… Dėmesio: užsidėję grandines neviršykite 50 km/val. greičio.

> Sniego grandinės: važiavimo patarimai 


 

Kaip pasirinkti sniego grandines

Kryžmos grandinėsNuotraukos © : www.mtk-auto.fr
Pirkdami grandines įsitikinkite, ar jos tinka jūsų automobiliui ir ar atitinka padangų matmenis. Priešingu atveju jos gali pakenkti padangų šonams ir netinkamai veikti. Geriausia rinktis grandines, kurios sąlyčio su keliu srityje turi daugiau grandžių: tokios yra kryžmos arba kopėčių tipo grandinės, ant padangos turinčios bent dvylika juostų.

Skirtingi grandinių tipai


 

 

Grandinių uždėjimas: praktiniai patarimai 

Sniego grandinių uždėjimasNuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

>> Grandinės visuomet dedamos ant varančiųjų ratų, t. y. ant priekinių, traukiančiųjų. Automobiliuose su galiniais varomaisiais ratais (BMW, „Mercedes“, 
„Porsche“, „Ferrari“ ir kt.) ar visureigiuose jas reikėtų montuoti ant visų keturių ratų, siekiant neprarasti priekinio tilto sukibimo.
>> Įsigiję grandines pabandykite jas uždėti ir nuimti. Laikykite jas bagažinėje lengvai pasiekiamoje vietoje, taip pat nepamirškite šalia padėti pirštinių poros ir žibintuvėlio, tuo atveju, jei...

>> Norėdami uždėti grandines, pasirinkite plokščią vietą. Ir nepamirškite įjungti rankinio stabdžio.
>> Montuodami įsitikinkite, ar labiausiai sukimbanti grandinių pusė atsukta į žemę.
>> Uždėję grandines ir nuvažiavę kelis kilometrus, nepamirškite jų įtempti.
>> Nepamirškite išjungti slydimo kontrolės sistemos, jei ji yra jūsų automobilyje.
>> Pasibaigus sezonui, kruopščiai nuvalykite sniego grandines ir sudėkite sausas į jų pakuotę.