Žieminių padangų praktinis vadovas - Dvi ar keturios žieminės padangos?

Dvi ar keturios žieminės padangos?

Jūsų padangos žiemą

Ketinate žiemines padangas montuoti tik ant varančiosios ašies? Blogas pasirinkimas: jūs rizikuojate staiga netikėtai apsisukti jau pirmajame posūkyje.

Dvi padangos ant sniego Kiek padangų montuoti ant automobilio: dvi ar keturias? - Nuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Jei šaltuoju metų laiku montuojate žiemines padangas tik ant varančiosios ašies, užtikrinate sukibimą automobiliui pradedant važiuoti, bet, tuo pačiu metu sukuriate disbalansą tarp priekinės ir galinės ašies. Ir tai visiškai nepriklauso nuo to, ar automobilyje yra priekiniai, galiniai ar visi varomieji ratai.

 

  • Jei yra priekiniai varomieji ratai, ant priekinės ašies montuojamos žieminės padangos išbalansuoja galinę ašį, todėl automobilis gali netikėtai apsisukti.
  • Jei varomieji ratai yra galiniai, ant galinės ašies montuojamos žieminės padangos išbalansuoja priekinę ašį, todėl posūkiuose kyla pavojus nuvažiuoti nuo kelio.

 

Trumpai tariant, vienintelis būdas užtikrinti, kad automobilis gerai važiuotų nepalankiomis oro sąlygomis – montuoti keturias žiemines padangas.