Žieminių padangų praktinis vadovas - Ar galime žiemines padangas montuoti tik priekyje?

Ar galime žiemines padangas montuoti tik priekyje?

Jūsų padangos žiemą Andrius

Atėjus šaltajam sezonui dėl saugumo ant automobilio montuojame žiemines padangas. Taip pat stengiamės užtikrinti, kad automobilis būtų visiškai kontroliuojamas, kai oro sąlygos tampa sudėtingos.

Kelio ženklas, žymintis posūkį su apsnigta kelio danga Ar užtenka montuoti žiemines padangas tik ant priekinės ar galinės ašies maksimaliam saugumui užtikrinti? - Nuotraukos © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Priekiniai ar galiniai varomieji ratai?

Dabartinėje automobilių rinkoje dauguma automobilių parduodami su priekiniais varomaisiais ratais. Tai reiškia, kad variklis savo galingumą perduoda tik priekiniai ašiai ir kad, tokiu atveju, galiniai ratai nėra varomieji. Būtent priekiniai ratai verčia automobilį judėti ir jį stumia. Jei vairuojate automobilį su priekiniais varomaisiais ratais, pirmiausia sniego grandines montuojate ant priekinės ašies, todėl mes jums nepatariame montuoti tik dviejų žieminių padangų

 

Priekines ar galinės? Geriausia – visas

Techniškai, uždėjus žiemines padangas ant priekinės ašies automobilyje su priekiniais varomaisiais ratais užtikrinamas geras sukibimas važiuojant tiesia linija, kai šaltu oru suprastėja kelio dangos kokybė arba ji būna apsnigta. O atlikdami posūkius galėsite išlaikyti pakankamą kryptinį galingumą... su sąlyga, kad žiemines padangas naudosite ir ant galinės ašies. Automobilis galinėje ašyje patiria pernelyg skirtingas dinamines savybes : žinoma,  priekiniai ratai pakreipia transporto priemonę, tačiau įsivaizduokite, kad turite atlikti posūkį apsnigtame kelyje automobiliu, kuriam uždėtos tik priekinės žieminės padangos. Be jokių problemų pradėsite posūkį, tačiau galinė jūsų automobilio dalis turi labai didelę tendenciją slinkti kampu ir staigiai apsisukti, jei greitis ir sąlygos yra nepalankios automobilio stabilumui.

Galinė ašis turi natūralų polinkį slankioti. Dėl šios priežasties ant automobilio  būtina montuoti keturias žiemines padangas, įskaitant ir automobilius su priekiniais varomaisiais ratais: žieminės padangos ant priekinės ašies leidžia išlaikyti sukibimą ir valdymo kontrolęo žieminės padangos ant galinės ašies užtikrina gerą automobilio kontrolę posūkiuose. Joks kitas sprendimas nepadės užtikrinti gero saugumo lygio žiemą, ypač, kai kelyje yra sniego ir ledo. Tik su 2 žieminėmis padangomis ant priekinės ašies jūsų automobiliui grės potencialus pavojus, nukentės jo elgesys ir kontrolė. Tai ypač aktualu važiuojant sumažinto sukibimo kelio danga.

 

Taip pat skaitykite

>> Žiūrėti vaizdo įrašą Įrodymas, kodėl reikia montuoti keturias žiemines padangas