Padangų gamintojų organizuojami renginiai - „Goodyear“ Ženevoje pristato dvigubas padangas

„Goodyear“ Ženevoje pristato dvigubas padangas

Gamintojai Paskelbta 2014-04-01 Andrius

„Goodyear“ nepraleido Ženevos automobilių parodos ir pristatė dar nematyto profilio padangas, kurios galėtų pasirodyti prekyboje po kelerių metų.

„Goodyear“ SUV koncepcija Ženevos automobilių parodoje „Goodyear“ pristatė lengvųjų automobilių ateities padangų dizainą - Nuotraukos © : Goodyear

Dviejų dalių padangos

Jūs tikrai nesapnuojate: skirtingai nei klasikinių lengvųjų automobilių padangų, šių Goodyear pristatytų padangų profilis susideda iš dviejų pagrindinių dalių, atskirtų viena nuo kitos grioveliu. Tarsi turėtume dvi suporuotas padangas, tačiau šiuo atveju yra tik viena specialiai sukurta padanga su ypatingu profiliu. Koks tokių veiksmų tikslas? Įgyvendinti daugiau planų, tarp kurių yra ir saugumas bei energijos taupymas.

„Goodyear“ priekinio koncepcijaNuotraukos © : Goodyear


Mažiau degalų, mažiau akvaplaningo

„Goodyear“ išorės koncepcija Nuotraukos © : Goodyear

Du pagrindinius tokio dizaino privalumus nesunku įsivaizduoti: kadangi centrinė dalis yra atvira, bus geresnis vandens nutekėjimas važiuojant per lietų. Sumažėjus sąlyčio su keliu plotui, neišvengiamai pagerėja ir pasipriešinimas riedėjimui. Dvigubos padangos pasižymėtų didesniu efektyvumu važiuojant šlapiu keliu ir padėtų žymiai sumažinti degalų sąnaudas, palyginti su įprastomis padangomis. Inžinieriams tenka įveikti vienintelį sunkumą: mažesnis sąlyčio su keliu plotas smarkiai įtakoja gumos sukibimo galimybes, kai vairuojant dinamiškai padangas veikia aukštas slėgis. „Goodyear“ skelbia, kad plėtra jau gerokai pažengusi į priekį ir kad artimiausiais metais galėtų būti sukurtos ir parduodamos tokios padangos visureigiams. Bet kokiu atveju, šiam prototipui naudojamos ir plėtojamos technologijos skirtos tobulinti lengvųjų automobilių padangas, kad jau netrukus jos būtų visiems prieinamos.