Padangų gamintojų organizuojami renginiai - „Goodyear BH03“: padangos, kurios gamina elektrą

„Goodyear BH03“: padangos, kurios gamina elektrą

Gamintojai Paskelbta 2015-03-17 Alexandre Lenoir

Elektriniams automobiliams keliami iššūkiai kaitina viso automobilių pasaulio vaizduotę. „Goodyear“ BH03 padangų koncepcija gilinasi į riedėjimą pakaitomis naudojant elektros energiją.

„Goodyear“ BH03 koncepcijos padangos „Goodyear“ pristato naują BH03 koncepcijos padangų gamybos technologiją, kuomet saulės energija verčiama į elektros energiją - Nuotraukos © : rezulteo

Kaip padidinti elektra varomų transporto priemonių važiavimo laiką neperkaunant baterijų? Gamintojas Goodyear į šį klausimą turi savo atsakymą. O jei dalis energijos, kurios reikia maitinti transporto priemonei ar palaikyti įkrovimą, būtų gaunama iš padangų?

„Goodyear“Nuotraukos © : rezulteo
Ženevos automobilių parodoje 2015 „Goodyear“ pateikė originalią padangų, gebančių gaminti elektros energiją, koncepciją. Riedėjimo fazėje padangos BH03 į elektros energiją paverčia deformacijas, atsirandančias riedėjimo metu dėl naudojamos pjezoelektrinės medžiagos. Automobiliui sustojus, saulės šilumos energija, susikaupusi ultra juodoje tekstūroje, atstojančioje šiluminę elektrinę, taip pat gali būti verčiama į elektros energiją.  

Šios padangos, sukurtos „Goodyear“ laboratorijoje Liuksemburge, taip pat pristato kitus sprendimus, kurių iš gamintojo buvo labiau tikėtasi. Vidinė padangų struktūra sudaryta iš trimačio tinklo, kuris gali atlaikyti automobilio svorį padangai prakiurus. Protektoriuje išdėstyti grioveliai skirti išvengti akvaplaningo, o panaudota speciali technologija padeda sugerti didžiąją dalį riedėjimo triukšmo. Nors BH03 koncepcija nėra skirta prekybai, Jean-Pierre Jeusette, „Goodyear“ inovacijų centro Liuksemburge generalinis direktorius, paaiškina: „Esame įsitikinę, kad šios padangos taps įkvėpimo šaltiniu ir kad mūsų moksliniai atradimai ras savo vietą tolimesnėje plėtroje“.