Padangų gamintojų organizuojami renginiai - „Dunlop Chip In Tire“: prijungtos padangos

„Dunlop Chip In Tire“: prijungtos padangos

Gamintojai Paskelbta 2014-03-03 Edgaras

Padangų gamintojas „Dunlop“ 2014 metų Ženevos automobilių parodoje pristatė stebinančią technologiją su dideliu vystymo potencialu.

„Dunlop“ vidinis padangos jutiklis „Dunlop“ sukūrė padangas, galinčias informuoti vairuotoją apie jų būklę ir saugumą - Nuotraukos © : Dunlop

Prijungtos padangos

Kaip ir kiti gamintojai, Dunlop į Ženevos automobilių parodą 2014 atvyko ne tuščiomis rankomis. Aukštos klasės padangų specialistas pristatė dar neregėtas padangas, pasižyminčias itin išskirtinėmis techninėmis savybėmis: padangose įmontuotas lustas, sukurtas bendradarbiaujant su vokiečių įmonės „Huf“ specialistais. Savarankiškai besimaitinantis lustas tiesiogiai sujungia padangas ir automobilio techninio skydelio kompiuterį, siekiant optimizuoti padangų ir aktyvių automobilio saugumo elementų sąveiką.

„Dunlop“ padangų jutiklisNuotraukos © : rezulteo

Geresnis stabdymas

Sistema leidžia siųsti į automobilį visą informaciją, susijusią su slėgiu, temperatūra ar net identifikavimo duomenis. Kokia nauda? Užtikrinama geriausia įmanoma sąveika ir pagerinamas padangų-automobilio derinio efektyvumas. Sumažėja stabdymo kelias stabdant su ABS sistema, kuri galėtų prisitaikyti prie atitinkamų sąlygų ir optimizuoti savo veikimą.  Taip pat būtų galima patobulinti ESP sistemos veikimą. Trumpai tariant, vairuotojai galėtų dar labiau padidinti saugumo lygį. Tik lieka neaišku, kada ši technologija pasieks masinės gamybos pasaulį: kol kas jos buvo uždėtos ant eksperimentinio Sport Maxx RT. Tačiau „Dunlop“ inžinieriai atrodo įsitikinę, kad tokias padangas bus galima pardavinėti netolimoje ateityje.